Ideálne nabíjacie zariadenie na cesty. NOMAD POWER 15 je externý havarijný zdroj, ktorý môže dobiť všetky vaše elektrické mobilné zariadenia - telefóny, tablety, fotoaparáty. Malý, ale výkonný prístroj s akumulátorom pre pomocné štartovanie vozidiel 12 V prúdom až 600 A, s výstupmi 5,0 V / 12V / 19 V pre nabíjanie elektronických prístrojov a LED svietidlom.

NOMAD 15 funguje ako záložný zdroj energie a pomocné štartovacie zariadenia, takže batéria ako klasická nabíjačka nenabíja, iba batériám pomôže pri vybití, tak aby sa naštartovali a batérie sa potom dobíja jazdou. NOMAD 15 je pomocný štartovací zdroj (booster) 12 V pre osobné automobily s benzínovými aj dieselovými motormi (do objemu 4l), motocykle, štvorkolky, záhradné traktory, kosačky a pod. Lítiová batéria predstavuje výnimočný pomer výkon / veľkosť. Nabíjačka má kompaktné rozmery a integrovanou baterku (2 LED) sa 3 osvetľovacími režimy. Nabíja sieťovou nabíjačkou 230 V alebo pripojením do zásuvky zapaľovača cigariet vozidla cca 5 hodín.

 
Nabíjačka má štartovacie funkciu boost, vďaka ktorej začína nabíjať ľahké vozidlá s 12V vybitým akumulátorom (kvapalinu, gél, AGM štart / stop) v priebehu niekoľkých sekúnd. Pri plne nabitej batérii boosteri až 15 štartovanie. Nabíjačka má USB výstup 5,0 V / 2 A pre nabíjanie smartfónov, tabletov, navigáciou atď., PC-pripojenie 19 V / 3,5 A a 8 konektorov pre nabíjanie väčšiny notebookov a pripojenie 12 V / 12 A pre napájanie všetkých 12 V spotrebičov (chladnička, televízia, ventilátor a pod.) napr. pri campingu. Výhodou tejto nabíjačky je tiež mechanická odolnosť proti otrasom, nárazom a pod., Prevádzková spoľahlivosť.
 
Inteligentný štart chráni prívodný kábel súčasne akumulátor a palubnú elektroniku a zahŕňa v sebe anti iskra technológiu, ochranu proti skratu a ochranu proti prepólovaniu.

Technické parametre:
Rozmery (š x d x v): 16,5 x 8 x 3,8 cm
Hmotnosť: 0,476 kg
Štartovací prúd špičkový: 600 A
Kapacita vnútorných batérií: 5 Ah
Napätie autobatérie: 12 V
Štartovací prúd: 300 A
Pojazdné: NIE