Brúsky sú dnes najvyužívanejším typom elektrického náradia k opracovávanie materiálov brúsením a niekedy tiež rezaním, čí leštením. Brúsky môžeme rozdeliť na brúsky s uhlíkovým motorom alebo s indukčným motorom a podľa použitia na typy, ktoré môžete vidieť nižšie. Brúsky s indukčným motorom sú väčšinou stolové a oproti klasickým brúskam majú rad výhod, medzi ktoré patrí nižšia spotreba elektrickej energie a dlhšiu životnosť, nižšia hlučnosť a vyššiu spoľahlivosť. Ponúkame van brúsky značiek DeWalt, Proma, Extol, Scheppach a ďalšie, ktoré patrí k popredným výrobcom elektrických brúsok určených pre rôzne použitie od hobby aj profi použitie.
Oscilačné brúsky sú nazývané aj ako multifunkčné náradie, pretože Vám umožní jediným nástrojom opracovať a finálne upraviť akýkoľvek materiál či výrobok. Jedná sa o kombináciu brúsky, rezačky, škrabky a ďalšie vhodnú pre použitie na drevo, plasty, kovy, keramiku a iné materiály.
Brúsky pílových kotúčov známej tiež ako ostričky slúži ku kvalitnému ostrenie pílových kotúčov pre ručné a stolové kotúčové píly, píly na palivové drevo a iné.
Brúsky na guľato a plocho sú určené k presnému brúsenie povrchov rovných a rotačných plôch.
Brúsky na sadrokartón sú vybavené dlhým madlom a hovorí sa im tiež brúsky s dlhým krkom. Sú určené na úpravu povrchov zatmelených sadrokartónových dosiek, ale tiež sa dá použiť na vyrovnávanie a úprave plôch ako sú omietky, drevo a izolačné materiály.
Brúsky na vrtáky sú určené k brúseniu vrtákov na drevo i kov a majú možnosť nastavenia uhla pre všetky typy špirálových vrtákov.
Excentrické brúsky sú vhodné pre veľmi jemné zabrusovanie, pretože po sebe nezanechávajú stopy a sú vhodné aj na zaoblené povrchy, ako sú napríklad karosérie áut. Využijete ich na brúsenie prehnutých alebo vypuklých povrchov, dreva a lakovaných povrchov, na odstránenie hrdze z karosérie auta a tiež k začisteniu materiálu po brúsení inú brúskou.
Kefové brúsky sa používajú na brúsenie, hladenie a leštenie štruktúrovanie ušľachtilej ocele, liatiny, hliníka, plastu a mnohých ďalších aby sa odstránili otrepy materiálu. Využitie nájdu v remeselnej a priemyselnej výrobe.
Leštiace brúsky alebo tiež leštičky sa používajú na finálnu úpravu povrchu po brúsení a čistenie kovových, lakovaných i drevených povrchov. Najviac sa využívajú na leštenie, konzerváciu a ošetrenie laku karosérie vozidiel.
Pásové brúsky sú skvelým pomocníkom pri brúsení a hladenie drevených, umelohmotných aj kovových rovných plôch. Materiál obrusujú pomocou pohybujúceho sa brúsneho pásu veľmi rýchlo a efektívne.
Priame brúsky sú vhodné do zle prístupných a úzkych miest a môžete ich použiť snáď na všetky materiály podľa použitého nástroja. Do skľučovadla priame brúsky môže upnúť akékoľvek stopkové brúsne a rezné nástroje. Priame brúsky možno použiť pre opravárske a modelárske práce, ale aj na brúsenie, gravírovanie či precíznemu opracovanie materiálu.
Stolové brúsky sú určené k pevnému pripevnenie k povrchu, prevažne k pracovnému stolu. Sú určené na ostrenie nožov, reťazí píl, vrtákov a ďalších dielenských nástrojov, ale aj na brúsenie a leštenie súčastí z kovu, dreva či plastu.
Uhlové brúsky čiže kotúčové sa podľa použitého kotúča dajú použiť na rezanie, brúsenie a tiež k leštenie najrôznejších materiálov, medzi ktoré patria kovy, drevo, plasty a všetky stavebné materiály, ako je kameň, betón, keramika a ďalšie. Sú skvelým pomocníkom pri delení plechov, profilov a iného materiálu.
Vibračné brúsky obrusujú materiál pomocou brúsneho papiera. Sú ideálne hlavne na brúsenie dreva, ale niekedy tiež kovu a iných materiálov. Sú najlepším riešením pre najjemnejší výbrus a rýchlu prácu. Používajú sa na brúsenie latou, dosiek a podobne na odstránenie starého náteru laku.
Pri výbere brúsky je dôležité zamerať sa hlavne na príkon motora, pretože ak plánujete brúsiť tvrdé materiály, potrebujete tiež brúsku s vyšším príkonom aby sa nazesekávala a neprehrievala. Ďalším dôležitým parametrom je typ úchopu brúsky a tiež hmotnosť. Brúska môže byť obojručné alebo jednoručné. Jednoručné brúsky sú vhodnejšie na brúsenie malých plôch, rohov a hrán, sú lehhé a dobre sa s nimi manipuluje, ale nie sú tak výkonné ako brúsky obojručné. U obojručných brúsok platí, že čím je brúska ťažšia, tým vynaložíte menej sily pre presný rez. Obojručné sa hodí pre prácu vo vodorovnej polohe.
V našej ponuke nájdete brúsky so širokou ponukou typov, značiek a bohatých vlastností, z ktorých si určite vyberie každý. Pre všetky brúsky zakúpenie u nás nájdete príslušenstvo k danému typu brúsky. Stačí si len vybrať. O radu pri výbere, kúpe či platbe nás neváhajte kontaktovať, radi Vám pomôžeme.