Kukla Savage A40   je určená na ochranu očí a tváre pred iskrami, rozstrekom kovu a nebezpečným žiarením, ktoré vznikajú pri zváraní, delenie kovov plazmou, alebo brúsenie. Je vhodná pre všetky metódy oblúkového zvárania. Vďaka 4 senzorom a vylepšené detekciu oblúka je vhodná aj pre TIG zváranie nízkymi prúdy (od 5 A).

Samostmievacie kazeta kukly je vyrábaný za použitia najnovšej technológie ADF, navyše vďaka technológii True Color poskytuje verné farby a vynikajúce výsledné vizuálne vlastnosti. Kukla Savage A40 je svojou funkčnosťou, výkonom a pohodlím vhodná ako pre príležitostné zváračov, údržbu či montáže, ale aj pre profesionálne zvárača.

ovládanie

V momente zapálenia oblúku sa samostmievacie clona v priezore kukly stmaví počas 0,07 milisekundy na vopred nastavenú úroveň zatemnenie DIN. Po ukončení zvárania sa clona automaticky vracia do svetlého stavu DIN 4. Čas zosvetlenie po zhasnutí oblúku možno plynulo nastaviť otočným ovládačom na vnútornej strane kazety v rozsahu 0,1 - 0,9 sekundy. Správne nastavenie oneskorenia je dôležité napríklad pri bodovaní či stehovanie.

Potenciometrom na ľavej vonkajšej strane kukly možno nastaviť úroveň zatemnenie v rozsahu DIN 9 - 13 v závislosti na zváracie metóde a veľkosti zváracieho prúdu. Otočným ovládačom na vnútornej strane kazety možno plynulo nastaviť citlivosť optických senzorov v závislosti na svetelných podmienkach okolitého prostredia a veľkosti zváracieho prúdu.

Kukla ďalej umožňuje nastavenie režimu WELDING (zváranie) alebo GRINDING (brúsenie). V režime brúsenie optické senzory nereagujú a kukla je stále vo svetlom stave DIN 4. Prepínač režimov (GRIND BUTTON) je umiestnený na potenciometra pre nastavenie úrovne zatemnenie na vonkajšej strane kukly. Prepínač je veľký, ľahko dostupný a možno ho ovládať aj v rukaviciach.

vlastnosti

 • Technológia True Color pre prirodzené farby
 • Priezor 100 x 50 mm
 • 4 optické senzory
 • Rozsah zatemnenie DIN 9 - 13, vo svetlom stave DIN 4
 • nastaviteľná citlivosť
 • Nastaviteľný čas zosvetlenie (0,1 - 0,9 s)
 • Reakčná doba 0,07 ms (pri teplote + 23 ° C)
 • Prepínač režimov zváranie/brúsenie na vonkajšej strane
 • Napájanie solárnym článkom a batérií (bez možnosti výmeny)
 • Ochrana celej tváre, nastaviteľná poloha ťažiska v dvoch osiach
 • Nízka hmotnosť - 490 g

technické parametre

Typ kukly: samostmievacie
Optická kvalita: 1/1/1/2
Počet senzorov: 4
Rozmery priezoru: 100 x 50 mm
Ochrana pred UV/IR žiarením: 16 DIN
Zatemnení v základnom stave: 4 DIN
Zatemnení v aktívnom stave: 9 - 13 DIN
Ovládanie zatemnenia: zvonku na kukle, plynulé
Ovládanie citlivosti: vnútri na kazete, plynulé
Ovládanie oneskorenie (zosvetlenie): vnútri na kazete, plynulé
Zapnutie/vypnutie: automatické
Režim brúsenia: áno
Napájanie: solárny článok + batérie (bez možnosti výmeny)
Hmotnosť: 0,490 kg