Poloautomatická pásová píla s celistvým poloautomatickým cyklom, kde je riadené hydraulikou nielen rameno píly, ale aj upínanie a otváranie zveráku.

Vďaka týmto vlastnostiam je možné zefektívniť deliace proces na vašej dielni, kedy obsluha píly iba nameria materiál pomocou dorazu alebo laserové rysky a spustí poloautomatický cyklus pásové píly, ktorý končí výjazdom ramena nad rezaný materiál a uvoľnenie zverenie rezaného materiálu.

Tieto stroje vychádzajú z najvyššej triedy pásových píl SAD, kde s nimi zdieľa viac ako 80% dielov. Na píle možno deliť konštrukčná oceľ aj legovanú oceľ v rôznej profiláciu do maximálnej hrúbky 1 mm vrátane plných tyčí až do priemeru 270 mm, ďalej možno využiť prídavné príslušenstvo pre rezanie viac tyčí naraz.

Konštrukcia stroja je osvedčená a nemenná, čo zaisťuje stabilné dodávky všetkých komponentov stroja aj po desiatich rokoch prevádzky. Ak hľadáte pásovú pílu, na ktorú sa môžete spoľahnúť v každej situácii, tak model HAD je tou najlepšou voľbou!

Rameno pásové píly:

 • Rameno píly je jeden celistvý odliaty kus liatiny, čo je u kĺbových pil najlepšie možné riešenie. Liatina vďaka svojim mechanickým vlastnostiam výborne absorbuje mikro-vibrácie, ktoré vznikajú pri každom delení pílovým pásom.
 • Celková konštrukcia ramena teda zvyšuje životnosť pílového pásu, pretože elimináciou mikro-vibrácií dôjde k zníženiu trenia medzí HSS zubom pílového pásu a rezanú ocelí. Robustné rameno píly je usadené na kĺbe s nezničiteľnými kužeľovými ložiskami. Jeho vyváženie je prispôsobené tak, aby obsluhe stačilo vyvinúť len málo sily pre jeho zdvihnutie aj bez pomocou proti vratných pružín pre ručné rezanie. Liatinové rameno píly je vybavené ukazovateľom napnutie pásov s automatickou detekciou pretrhnutého pásu.

Rezanie úkosov:

 • Poloautomatická píla má jednoduché nastavenie ramena do uhla pomocou ručnej zaisťovacej páky na ľavú i pravú stranu až do uhla 60 °, kde možno rezať maximálnou do Ø160 mm. Pri nastavení ramena do uhla 45 ° je možné rezať až do Ø240 mm.

Poloautomatický cyklus rezania:

 • Stačí ručne a jednoducho nastaviť maximálny zdvih ramena na hydraulickom valci, potom za pomocou ručného kolesa na zveráku dôjsť čeľustí kúsok k rezanému materiálu a spustiť celý poloautomatický cyklus za pomocou tlačidla na ovládacom paneli. Svěrák v riadenom procese zovrie delený materiál, spustí beh pílového pásu a začne tlačiť rameno do rezu podľa nastaveného posuvu. Po dorezaný materiálu sa vypne pílový pás, rameno píly vyráža do nastavenej maximálnej pozície a čeľuste zveráka uvoľňuje upnutý materiál vo vzdialenosti asi 15mm. Píla čaká na ďalšie spustenie riadeného poloautomatického cyklu. Popísaný riadený cyklus možno využívať aj pre uhlové rezy na ľavú i pravú stanu.

Ovládací panel:

 • Praktický ovládací panel s kompletnou diagnostikou stavu pásová píly za pomocou led diód. Tlačidlá majú krytie pred vnikom kvapaliny rovnako ako celý panel, čo je veľká výhoda cez konkurenčnými ovládacími panelmi so štandardnými tlačidlami, ktoré sú náchylné k opotrebovaniu a nespoľahlivosti pri dlhodobom používaní. Na paneli nájdete nákres píly, kde sú informačné led diódy pre jednotlivé časti stroja, podľa ktorých je možné presne určiť aktuálny stav celého stroja.

Čistiaca kefka:

 • Píla má voľne uložený čistiaca kefka, ktorý vynáša oceľové triesky zo zubovej medzery pílového pásu, a tým predlžuje jeho životnosť. Kefka dá výškovo nastaviť podľa jeho postupného opotrebenia.

Karbidové vedenie pílového pásu:

 • Vodiace kocky pre pílový pás sú zo spekaného karbidu pre čo najvyššiu oteruvzdornosť a tepelnú odolnosť.
 • V karbidoch sú vybrúsené drážky, ktoré slúžia pre lepší rozvod chladiacej kvapaliny medzí vodítkami a pílovým pásom.
 • S karbidovými vodítkami možno jednoducho manipulovať pre nastavenie ideálnej medzery.
 • Pílový pás má šírku 27 mm

Upínanie materiálu:

 • Staviteľnú čeľusť zveráku možné rýchlo polohovať za pomocou závitovej tyče a ručného kolesa.
 • Upínanie a povoľovanie deleného materiálu zaisťuje hydraulický piest, ktorý pevné zovrie rôzne profilácia materiálu vrátane rotačných tyčí, kde sú styčné body uchopenie najmenší.
 • Pevné uchopenie materiálu vo zveráku je veľmi dôležité, pretože akýkoľvek pohyb deleného materiálu pri reze znamená zničenie pílového pásu. Robustný zverák má jednoduchý systém prestavenia pozície pre rýchle nastavenie píly pre rezanie pod uhlom na ľavú i pravú stranu.

Chladenie píly:

 • Chladenie píly je praktický vyvedené do vodiacich kociek pre čo najvyššiu účinnosť chladenia.
 • Cyklus chladenie sa spúšťa automaticky s pílových pásom a možno ho ľahko regulovať na škrtiacim ventilu.
 • Nádrž chladenie je ľahko dostupná pre pohľadné čistenie.
 • Súčasti píly je odkvapkávací plech.
Technické parametre:

Napätie: 400 V
Motor: 1,5 kW
Rozmer pásu: 3160 x 27 x 0,9 mm
Rýchlosť pásu: 34, 68 m/min.
Maximálny rezný priemer: 270 mm
Rozmery stroja: 2350 x 1200 x 1960 mm
Hmotnosť stroja: 460 kg
Hmotnosť balenia: 530 kg

Maximálne rozmery rezaného materiálu:
Profil guľatý/Profil štvorcový/Profil obdĺžnikový
0 ° 270 mm/260 x 260 mm/350 x 220 mm
45 ° 240 mm/220 x 220 mm/240 x 160 mm
60 ° 160 mm/150 x 150 mm/-
45 ° (L) 210 mm/180 x 180 mm/-