Piestový kompresory AIRPROFI 703/100/15. Rad AIRPROFI je určená pre profesionálov a zvlášť náročných užívateľov. AIRPROFI je značka kompresorov v mimoriadne robustnom prevedení, ktoré sú koncipované pre každodenné náročné profesionálne použitie. Veľmi kvalitné prevedenie a vybavenie zaručuje dlhú životnosť všetkých kompresorov série Airprofi.Oboustranná antikorózna ochrana tlakovej nádoby žiarovým zinkovaním.

Kvalitný sací filter s filtračnou kartušou zaisťuje čistý nasávaný vzduch pri vysokom prietoku. Dvojstupňový a dvojvalcový výkonný agregát zo šedej liatiny v spojení s nízkymi otáčkami zaručuje maximálne pokojný beh a dlhú životnosť. Chladič s veľkoplošnými chladiacimi lamelami zaisťuje nízku teplotu vzduchu na vstupe do tlakovej nádoby. Pružné pancierované hadicové vedenie s tepelnou ochranou odolné proti vibráciám zaručuje dlhú životnosť.

Rozbehový kondenzátor a rozbehový odľahčovací ventil uľahčujú rozbeh. AIRCRAFT® ako prvý výrobca ponúka kompresory série AIRPROFI sériovo vybavené tlakovými nádobami s vnútorným aj vonkajším žiarovým zinkovaním. Tým zaručujeme dlhodobú antikoróznu ochranu. U série AIRPROFI získate záruku 15 rokov proti prorezivění.Velké koleso vetráku a vedenie vzduchu zaisťujú optimálne chladenie kompresoru.Stabilní riaditeľný podvozok s parkovacou brzdou v spojení s veľkými kolesami a pneumatikami plnenými vzduchom umožňuje pohodlnú prepravu (kompresor sa za jazdy nemusí nadvihovať).

Kvalitný elektromotor s vysokým krútiacim momentom je chránený motorovým ističom pred prehriatím a preťažením. Ergonomicky vhodne tvarované predĺžené držadlo pre pohodlnú a bezpečnú prepravu. Gumová rukoväť zamedzuje prekĺznutiu. Na kompresora sú použité iba pevné skrutkové spoje (žiadne hadicové spojky). Filtračným regulátorom tlaku (v dodávke) možno plynulo nastavovať pracovný tlak, pri súčasnom odlučovanie nečistôt, oleja a kondenzátu.

Dva prehľadné manometre ukazujú pracovný tlak a tlak vo vnútri tlakovej nádoby. Tri odberné miesta tlakového vzduchu pre filtrovaný tlakový vzduch, filtrovaný a olejovaný stlačený vzduch a jeden priamy výstup tlakového vzduchu z tlakovej nádoby. Sériovo u všetkých odberných miest s jednoručnými bezpečnostnými spojkami vybavenými podľa DIN EN 983.Díky odvzdušňovací technológii s dvoma oddelenými aretačnými systémy je dosiahnutá vyššia bezpečnosť práce.

Technické parametre:
Kompresný systém HOS
Maximálny prietok 500 l / min
Plniaci výkon cca 400 l / min.
Maximálny tlak 15 bar
Objem tlakovej nádoby 100 l
Valce / stupne 2/2
Otáčky 850 ot./min
Príkon 4000 W
Elektrické pripojenie 400 V
Rozmery (š × v × h) 1120 × 960 × 480 mm
Hmotnosť 109 kg
Hladina akustického tlaku LPA (4 m) 94 dB (A)

Rozsah dodávky:
Bezpečnostné rýchlospojky ovládané jednou rukou
Regulátor tlaku s filtrom
dva manometre
Tri odberné miesta
Značkový tlakový spínač CONDOR

Kompresory sú výkonné a kvalitné zariadenia, pri ktorých výrobe je uplatňovaný systém riadenia kvality ISO 9001. Každý kompresor je pred expedíciou testovaný na skúšobnej stolici. Výber kompresora je predovšetkým ovplyvnený požadovaným množstvom odoberaného vzduchu a pracovným tlakom pripojeného spotrebiča.