KIT 215E Standard 4 kladka

MIG / MAG zváracie stroje pre ťažkú kovovýrobu a priemyselné nasadenie. KIT 215E sú profesionálne zváracie stroje vybavené výkonným transformátorom s medeným primárnym a sekundárnym vinutím, robustným celokovovým posuvom drôtu s výkonným motorom a EURO konektorom. Hlavné prednosti strojov KIT sú vynikajúce zváracie vlastnosti, 10 stupňová regulácia napätia, vysoký výkon, vysoké záťaže a spoľahlivosť. Stroje sú určené pre údržbárske prevádzky, kovovýrobu, zámočníctvo, karosárske dielne.

Digitálne riadiace jednotky Processor a Synergic
Sú určené pre všetky zváracie stroje KIT (metóda MIG / MAG). Sú výkonné, spoľahlivé a veľmi jednoduché na ovládanie. Jednotky Processor a Synergic umožňujú nastavenie všetkých parametrov jediným potenciometrom. Dva prehľadné displeje zobrazujú nastavované hodnoty rýchlosti posuvu drôtu, časovej hodnoty predfuku / dofuku plynu, dohorenie drôtu atď., Ďalej zobrazujú okamžité zváracie parametre napätia a prúdu. Posledné namerané hodnoty V / A sú ukladané do pamäte s možnosťou ich spätného vyvolania.
Prevedenie Synergic naviac výrazne zjednodušuje nastavovanie zváracích parametrov. Jednoduchým nastavením priemeru zváracieho drôtu a použitého ochranného plynu obsluha určí typ programu. Potom už stačí len jednoduché nastavenie napätia prepínačom a jednotka Synergic vyberie a nastaví najvhodnejšie parametre rýchlosti posuvu drôtu.

Vybavenie strojov PROCESSOR a SYNERGIC:

Synergické stroje majú 4 resp. 6 programov

LOGIC - funkcia zjednodušuje a sprehľadňuje ovládanie

Digitálny voltampérmeter s pamäťou. Možnosť vyvolania posledných nameraných parametrov

Spätnoväzobný regulátor rýchlosti posuvu drôtu zaisťujúci konštantnú rýchlosť

Rovnomerná / lineárne regulácia posuvu drôtu od 0,5 do 20 m / min po 0,1 m / min

Konektor diaľkového ovládania UP / DOWN

Funkcia bodovania a pulzácie

Funkcia štvortaktu a dvojtaktu

Umožňuje nastavenie časových hodnôt predfuku / dofuku plynu, dohorenie drôtu, doba bodu a pulzu

SOFT START - funkcia umožňuje nastavenie približovacej rýchlosti drôtu a času nábehu rýchlosti drôtu

Funkcia zavádzanie drôtu a testu plynu

Digitálny ukazovateľ rýchlosti posuvu drôtu

Analógové prevedenie STANDARD
Jednoduché a spoľahlivé ovládanie strojov KIT. Ovládanie je prevedené jedným potenciometrom posuvu drôtu a dvoma ďalšími potenciometrami s vypínačom, ktorými sa zapínajú a nastavujú funkcie bodovania a pulzovanie. Tento variant sa štandardne nevybavuje digitálnym voltampérmeter.

Digitálne prevedenie PROCESSOR
Jednoduché ovládanie a nastavovanie všetkých hodnôt je prevedené jedným potenciometrom a dvoma tlačidlami. K jednoduchosti ovládania prispieva funkcia LOGIC. Stroje s týmto ovládaním sú štandardne vybavené digitálnym voltampérmeter s pamäťou - funkcia HOLD. Jednoducho riešené ovládanie umožňuje nastavenie hodnôt predfuku / dofuku plynu, funkcie SOFT START, dohorenie drôtu, bodovanie a pulzovanie. Ovládanie umožňuje nastavenie dvojtaktného a štvortaktného režimu. Progresívne zavádzanie drôtu umožňuje bezproblémové a rýchle zavádzanie drôtu. Elektronická regulácia disponuje spätnoväzbové reguláciou rýchlosti posuvu drôtu, ktorá zaisťuje konštantnú nastavenú rýchlosť posuvu.
Synergické prevedenie SYNERGIC
Jednoduchým nastavením priemeru zváracieho drôtu a použitého ochranného plynu obsluha určí typ programu. Potom už stačí len jednoduché nastavenie napätia prepínačom a ovládacia jednotka Synergic vyberie a automaticky nastaví najvhodnejšie parametre rýchlosti posuvu drôtu. Jednoduché ovládanie a nastavovanie všetkých hodnôt je prevedené jedným potenciometrom a troma tlačidlami. K jednoduchosti ovládania prispieva funkcia LOGIC. Stroje s týmto ovládaním sú štandardne vybavené digitálnym voltampérmeter s pamäťou. Jednoducho riešené ovládanie umožňuje nastavenie hodnôt predfuku / dofuku plynu, funkcie SOFT START, dohorenie drôtu, bodovanie a pulzovanie. Ovládanie umožňuje nastavenie dvojtaktného a štvortaktného režimu. Progresívne zavádzanie drôtu umožňuje bezproblémové zavádzanie drôtu. Elektronická regulácia rýchlosti posuvu drôtu disponuje spätnoväzbové reguláciou posuvu drôtu, ktorá zaisťuje konštantnú nastavenú rýchlosť posuvu.

Technické parametre:

Vstupné napätie 50 Hz 3x400 V

Rozsah zváracieho prúdu 40-190 A

Napätie na prázdno 19-39V

Počet reg. Stupňov 10

Zaťažovateľ 25% / * 15% 190 A

Zaťažovateľ 60% 120 A

Zaťažovateľ 100% 90 A

Sieťový prúd / príkon 60% 6 A / 4,2 KVA

vinutia Cu

istenie 16 A

Štandardne osadené kladkou 0,6-0,8

Rýchlosť podávania drôtu 1-25 m / min

priemer drôtu

oceľ, nerez 0,6-0,8
hliník 0,8-1,0
trubička 0,8-1,0

krytie IP 21

trieda izolácie F

normy ISO / IEC 60974-1, EN 50199

Rozmery DxŠxV 790x485x660 mm

hmotnosť 53 kg