Skleník VITAVIA URANUS 6700 číre sklo 3 mm strieborný

Skleníky radu URANUS sú zaradené do kategórie PREMIUM - skleník je vyrobený značkovým výrobcom z Veľkej Británie. Skleník je vyrobený z eloxovaných hliníkových profilov o sile 1,2 mm, presklenie je z kaleného číreho skla sily 3 mm. Číre sklo zaisťuje výbornú svetelnú priepustnosť, takže do skleníka je krásne vidieť zo všetkých strán a môžete sa kochať farbami pěstovnaných rastlín. Kalená verzia skla navyše zaisťuje jeho úplnú bezpečnosť - v prípade rozbitia sa sklenená výplň roztriešti na tisíce malých kúskov, čo zabráni prípadnému vážnemu zraneniu. To je veľmi dôležitá vlastnosť skleníka, ktorú ocenia predovšetkým rodičia malých detí pobehujúcich po záhrade. Presklenie je do hliníkových profilov kotvené pomocou oceľových sponiek.


Konštrukcia skleníka je kovovo strieborná (eloxovaný hliník).

Rozmery skleníka:
Šírka: š = 257 cm
Výška: v = 246 cm
Dĺžka: d = 258 cm
Výška bočnej steny je 151 cm.
 
Obsahom balenia sú dvojkrídlové posuvné dvere (š x v otvore = 122 x 191 cm), AL profily, presklenie, 2x strešné ventilačné okienko s manuálnym otváraním, všetok spojovací materiál. Skleník možné postaviť buď na murovanú (betónovú, inú) podmurovku alebo na základňu z pozinkovaného plechu. Pri stavbe bez podmurovky dokúpenia základne odporúčame.

Ku skleníku je možné dokúpiť rad nadštandardného príslušenstva - poličky, regály, ďalšie vetracie strešné aj bočné okienka, automatické otvárače k týmto okienkam, odkvapové sady, teplomery, vlhkomery, zavlažovacie zariadenia, elektrické odporové vykurovanie pôdy.

Skleník dodávame ako stavebnicu s podrobným montážnym návodom. Balené v papierovom kartóne. Presklenie je zabalené v nevratné drevenej debne.

Ku skleníku základňa zadarmo!

Stručný návod ku skleníku môžete vidieť na videu tu: https://www.youtube.com/watch?v=dbqbqYEAPEQ

Podrobný návod ku skleníku môžete vidieť na videu tu: https://www.youtube.com/watch?v=ZPu0RDenj1Y

Na videách je ukázaná stavba skleníka s polykarbonátovým presklením.

Upozornenie:
1) Ak máte v úmysle stavbu murované alebo betónové podmurovky, tak ju stavajte až po zakúpení skleníka a po montáži oceľovej základne (alebo konštrukcie skleníka). Uvádzané rozmery skleníka sú max vonkajšie rozmery skleníka a nemôžu byť použité pre vymeranie a stavbu podmurovky.

2) V prípade používania prírodných hnojív (konský / kravský hnoj, slepičince, apod.), Umelých hnojív, pesticídov, herbicídov a iných chemikálií môže po dlhšej alebo aj kratšej dobe dochádzať ku korózii oceľových dielov skleníka (základňa, skrutky, a pod.).

Technické parametre:

Hmotnosť: 244 kg
Farba: strieborná
Str. okna: 2x
Zastavaná plocha: 6,63 m2
Šírka (vonkajší): 2,57 m
Dĺžka (vonkajší): 2,58 m
Výška (vonkajší): 2,46 m
Dvere: dvojité posuvné
Šírka dverí: 1,22 m
Výška dverí: 1,91 m
Ukotvenie presklenia: oceľové sponky
Materiál konštrukcie: hliník
Záruka na konštrukciu: 15 rokov na vybrané vlastnosti AL konštrukcie
Výrobca: Vitavia Garden
Základňa pribalená: áno, ako darček
Materiál presklenia: kalené číre sklo 3 mm