Vonkajšia fínska sauna, stena 38 mm, vonkajšie rozmery š196 x h363 x v229 cm, určené až pre 2 osoby, s predsieňou.

Nemecká kvalita od prémiového nemeckého výrobcu Karibu Holztechnik GmbH.
Upozornenie - produkt na obrázku môže obsahovať príplatkové prvky, ktoré nie sú obsahom základného balenia

Vonkajší model fínskej sauny pre vašu záhradu.Moderný dizajn s chrómovými rohovými lištami.Jej výrobca, firmaKARIBU Holztechnikz nemeckých Brém, dokázala svojimi výrobkamiúspešne nadviazať na stáročnú tradíciuškandinávskeho saunovanie a súčasne do nej zapracovať dnešnej modernej technológie.Dodávame ako stavebnicu v rozloženom stave,kde sdzajú tvoria jednotlivé drevené profily, ktoré iba sesadíte k sebe a zoskrutkujete, strechu tvorí celistvá doska.To garantuje jednoduchú montáž, ktorú zvládne každý český domáci majster. 

Saunové kachle:
Odporúčame výkonná 9 kW kachle.Vyžadujem však 400 V, istenie 16 A, kábel 5 x 2,5 mm a zapojenie doporučujeme odborníkom. Veľkou výhodou je rýchle vyhriatie sauny. Nevýhodou je však prvotný komplikovanejšie zapojenie ao niečo vyššia spotreba prúdu. Dodávame s externým digitálnym ovládačom (pre montáž zvonku sauny do pripravenej schránky alebo do saunovej predsiene - vybrané modely). Všetky modely kachlí majú vnútorné časti z korózie odolných materiálov a sú dodávanévrátane 18 kg saunových kameňov.

Krátky popis:

 • model s predsieňou 192 x 163 cm
 • vonkajšie rozmery: 196 x 363 cm
 • vnútorný rozmer: 184 x 351 x 202/217 cm
 • plocha: 3,4 m² + 3,0 m², vnútorný priestor: 14,50 m³
 • predný vstup
 • pôdorys: 192 x 359 cm
 • výška steny: 207 cm
 • výška k hrebeňu: 229 cm
 • podlaha: masívne dosky, 60 mm široké, tlakovo impregnované
 • dvere: izolované drevené dvere s čírym izolačným sklom, zámok s 3 kľúčmi, možno inštalovať iba ako ľavé (priechod: 64 x 173 cm); !! dvere sú v dizajne ako na 2. obrázku = 3 okná nad sebou a v dolnej 1/4 plné dvere
 • strecha: plochá strecha, tepelná izolácia minerálnou vlnou 42 mm, plocha strechy 232 x 393 cm
 • predné previs strechy: 25 cm
 • bočné previs strechy: 20 cm
 • zadný previs strechy: 10 cm
 • plocha strechy: 9,0 m²
 • sklon strechy: 3 °
 • 1. ležadlo šírka 57 cm (max 250 kg)
 • 2. ležadlo šírka 57 cm (max 250 kg)

Základy sauny:
Venujte prosímMIMORIADNUstarostlivosť pri budovaní základu pre saunový domček. Základ postavte tak, aby horná hrana základu presahovala asi 5 cm okolitý terén. Základ musí byť presnevyvážaný do vodorovnej roviny a odvodnený,aby základové trámiky ležali v rovine. Aby bolo zabránené priamemu kontaktu so zemou a vniknutiu zemnej vlhkosti do trámikov, podložte nosný rošt domčeka pásky z bitúmenové lepenky (nie sú súčasťou dodávky).Pre trvanlivosť základe je nutné dodržať tieto najdôležitejšie predpoklady -podklad,pravouhlosťapresná rovina.S kvalitným základom vydržia domček o mnoho rokov dlhšie. Nechajte si poradiť alebo základ zhotoviť odborníkom-stavbár.

strecha:
Strecha je zhotovená z drevených dosiek 16 mm. Strešná krytina nie je obsahom dodávky a je nutné ju ihneď po stavbe doplniť podľa vlastnej voľby. Pre domčeky so šikmou strechou odporúčame samolepiace bitúmenovou lepenku, na plochej strechy samolepiace strešné hliníkovo-bitúmenovou fóliu. Pri strechách so sklonom>15 ° je vhodný aj bitúmenový šindeľ.Potrebný počet rolí samolepiaca ALU-bitumentové krytiny o rozmere 1 x 5 metrov pre tento model domčeka = 3 role.

Povrchová úprava domčeka:
Saunové domčeky KARIBU dodávame v závislosti od modelu v dvoch prevedeniach - prírodné drevo alebo v profesionálnom náteru.

Prírodné drevo- pred montážou musia byť všetky stavebné diely ošetrené iba z vonkajšej strany hlboko pôsobiacim základným náterom a preventívnym náterom proti zamodraniu a plesni. Pre konečný náter použite poveternostne odolnou lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť zároveň vodeodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná. Dbajte na to, aby lazúra mala dostatok farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutie dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Nechajte si podrobne poradiť od odborného predajcu farieb, čo sa týka ochrany prírodného ihličnatého dreva a dodržujte pracovný postup výrobcu náterovej hmoty. Ďalšie náter vykonávajte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní. Dôkladnú ochranou dreva ovplyvníte zásadne životnosť saunového domčeka. Vonkajšie povrchovú ochranu domčeka je nutné pravidelne opakovať a domček tak udržiavať v dobrom stave.DÔLEŽITÉ - vlastné saunovací miestnosť z vnútornej strany nijako neošetrujeme ani ničím nenatierame, saunu z vonkajšej strany áno. Prípadnú predsieň saunového domčeku (vybrané modely) ošetrite aj zvnútra.

Profesionálne KARIBU FARBSYSTEM- drevené profily sú z vonkajšej strany už vo výrobe opatrené kvalitnou vodoodpudivou farbou, ktorá ochráni drevo pred vplyvom UV žiarenia a počasie. Vnútorná strana zostáva vždy v prírodnom neošetrenom stave. KARIBU FARBSYSTÉM sebou nesie istú počiatočnú investíciu, ale v konečnom dôsledku znamená veľkú úsporu času, práce i peňazí. K dispozícii sú v závislosti od modelu až 3 odtiene - tmavo šedá RAL 060 40 05, piesková RAL 1019 a svetlošedá RAL 7042.

Skladovanie pred montážou:
Pozor, balík s materiálom nie je vodotesný. Folie chráni drevo len proti znečisteniu. Skladujte preto stavebné sadu až do konečnej montáže v suchu, nie priamo položenú na zemi, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko atď.). Neskladovať vo vykurovanom priestore! 

Povolenie k stavbe saunového domčeku:
Drevený domček s pevnými základmi môže vyžadovať určitá povolenie od miestnych úradov. Preto radšejpred nákupom domčekuoverte
na stavebnom úradeaktuálnu situáciu s územným rozhodnutím (rozhodnutie o umiestnení stavby). Odporúčame na všetkých miestnych úradoch overiť platné predpisy pre oblasť plánovanej stavby domčeka, pretože stavba domčeka môže byť úrady zrovna v mieste vašej záhrady z rôznych dôvodov obmedzená. Ak máte záhradku (pozemok) v nájme, tak sa musíte dohodnúť aj s jej majiteľom.

doprava:
Osobný odber na našich pobočkách je možný, však počítajte s veľkou hmotnosťou domčeka as nutnosťou zodpovedajúceho prívesného vozíka alebo radšej dodávky (napr. Tranzitu).
Ak si objednáte našu dopravu, tak domček dopravíme vrozloženomstave najbližšiehranici vášho pozemku.Domček bude zložený vedľa nákladného vozidla,ktoré príde čo najbližšie vami udanej adrese. Akúkoľvek ďalšiu manipuláciu so zloženým domčekom (napr. Z miesta zloženie na záhradu, do garáže) si musí zabezpečiť kupujúci, dopravca ďalšie premiestňovanie domčeka nezabezpečuje.Pri vykládke je nutná spolupráca kupujúceho. Predovšetkým u väčších domčekov vopred počítajte s tým, že zabalený domček môže predstavovať viac paliet o celkovej hmotnosti v stovkách kg!

Rozmery balenia 280 x 120 x 75 cm
hmotnosť domčeka
750 kg

video:Kategória: vonkajší sauny
Hrúbka steny: 38mm
Hrúbka izolácie: mm
Dvere: jednokrídlové na pántoch s izolačným sklom
Šírka (vonkajší): 1.96
Hĺbka (ku stene): 3.63
Výška (vonkajší): 2.28
Hmotnosť: 750kg
Podlaha pribalená: áno
Farba: drevo
Plocha strechy: 9.0m2
Odporúčaný počet ALU-bitúmen rolí na strechu (1x5 m): 3ks
Odporúčaný počet bitúmen. rolí na strechu (0,5x5 m): ks
Odporúčaný počet balení str. Šindľov (po 3 m2): ks
Odporúčaný počet bitov. rolí k strešným šindľom (1x5 m): ks
Výrobca: KARIBU Holztechnik