Benzínová kosačka s hriadeľovým pohonom WEIBANG WB 507 SCV je určená pre stredne veľké až veľké trávnaté plochy a pre stredne ťažké a profesionálne nasadenie. Její neskutečná výbava, dizajn a kvalitné spracovanie z nej vyrábajú doslova perlu v tomto profesionálnom vyššom triede travných mäsa s odchodom.

 
Kosačka WEIBANG WB 507 SCV vyniká špeciálnym pevným a masívnym oceľovým šasi. Veľkou výhodou tejto kosačky je variabilita použitia mnohých funkcií, čo znamená, že kosačka WEIBANG WEIBANG WB 507 SCV dokáže zbierať posekovanú a vlhkú trávu do koša, zadným deflektorem a má variabilnú pojezd daný profesionálnou 3-stupňovou kovovou prevodovkou. Výhoda silného motoru WEIBANG o super výkon 7 HP a nože s veľkými lopatami Vám dokážu perfektne vyčistiť a premeniť vlhkú trávu. Pogumované sandvičové kolesá sú uložené v dvojstranných kuličkových ložiskách, centrálne nastavenie výšky sečení je u tejto značky samozrejmosťou.
 
Veľkým nadstandardom u téjto kosačky je použitý špeciálny trecí spojka na noži kosačky pod unašečem, ktorá je schopná sklzu bruška pri vytiahnutí do pevnej obálky. Táto funkcia môže eliminovať škody na kosačke spôsobené nárazom nože do prekážky. Ergonomická rukojeť s ovládacími prvkami otáčok motora a špeciálnym povlakom na okraji sběrného koša, ktorý stimuluje prúd vzduchu, aby sa neprášilo na obsluhu.
 
Ďalej je táto kosačka vybavená pevnými zadnými kolesami a sklopnou rukoväťou pre ľahké uskladnenie a prepravu. Masívny žaci nôž s mohutnými vypúšťacími lopatami - tzv. BIG BLADE a veľký koš spolu s cenou zaujímavou cenou robia WEIBANG WB 507 SCV kvalitný pomocník proti boju proti zelenému prvku v bežnom i profesionálnom ťažkom nasadení. Ďalším veľkým unikátom je motor, ktorý patrí medzi najlepších výrobcov WEIBANG v tejto triede. Jedná sa o profesionálny silný rozvodový motor OHV o výkon 7 HP a vysoký krútiaci moment 10,5 Nm.
 
Veľkou výhodou toejo kosačky WEIBANG WB 507 SCV je riešenie pojezdu za pomoci kardanového pohonu. Jedná sa o jedinečné bezztrátové technológie pojezdu, bez použitia klinového ramena. Týmto odpadajú problémy s klinovým pásom, čistenie spodných častí kosačky atď. Hřídelový kardanový pohon je bezúdržbový s podstatne dlhšou životnosťou. V neposlednom rade treba upozorniť na profesionálny prvok, ktorý má mokrá kovová 3-stupňová profesionálna prevodovka s garantovanou dlhou životnosťou do 1500 hod.
 
Novinkou sekačky je funkcia tzv. "CHYTRÉ ŘEŠENÍ", je ľahko čistiteľný, je možné ho očistiť, servírovať a postaviť na zadné špeciálne šachty, čím sa ľahko dostanete k podvozku, uloženiu náprav a prevodovke. Ergonomicky upravené madla sa dajú variabilne nastaviť do akejkoľvek výšky za pomoci profesionálnych masívnych celokovových rýchloupínacích zariadení. 
 
Technické parametry:
Motor s kardanovým vývodom: Weibang 7 PS, 196 ccm
Model motora: 1P70FA, 10,5 / 2500 Nm / ot./min
Ovládání otáček motoru: ANO
Začiatok: Ruční
Šířka sečení: 510 mm
Prevod pohonu: Hřídelový-kardanový
Prevodovka: Profi 3 st. rýchlosti
Centrálne nastavenie výšky: ANO, 20 - 75 mm
Třecí spojka nože: ANO
Žací nůž: ANO "bigblade"
Zadní výhoz: ANO
Objem koše: 70 litrov
Proti prach. Úprava koše: ANO
Pevnostní pryžová kola: 205/220 mm
Kuličková ložiska: ANO
Masívne podvozek: oceľ v úpravě "Harmorizovaná čierna"
Antivibrační uloženie řidítek: Áno
Funkcia "Chytré riešenie": ANO
Kovové rychloupínáky madla: ANO
Hmotnosť: 41 kg
Rozměry výrobku: 1050 x 620 x 520 mm

 

Sekačku lze také velmi dobře uskladnit, snadně vyměnit nůž a také sekačku po práci vyčistit. Velmi snadná je také výměna nože a servisování. Sekačku lze otočit a postavit, tímto se velice snadno dostanete na spodní část žacího ústrojí, uložení náprav a převodovku.