Benzínová kosačka WEIBANG WB 506 SCV 6in1 je určená pre stredne veľké až veľké trávnaté plochy. Její neskutečná výbava, dizajn a kvalitné spracovanie z nej robia doslova perlu v tejto stredne vyššej kategórii travných mäsa s odchodom. Skosačka WEIBANG WB 506 SCV 6in1 vyniká špeciálnym pevným a masívnym ocelovým šasi. Veľkou výhodou tejto kosačky je variabilita použitia funkcií 6 v 1, čo znamená, že kosačka WEIBANG WB 506 SCV 6in1 dokáže zbierať posekanú trávu do koša, mulčuje, vylučuje trávu po oboch stranách, zadný deflektor a má variabilnú pojezd daný 3 rýchlostným prevodovým stupňom.

Výhoda silného motoru o výkonu 6 HP a nože s veľkými lopatami Vám dokážu perfektne vyčistiť a prerostlou mokrou trávou. Pogumované sandvičové kolesá sú uložené v dvojstranných kuličkových ložiskách, centrálne nastavenie výšky sečení je u tejto značky samozrejmosťou. Veľkým nadstandardom u tejto kosačky je použitá špeciálná třecí spojka na nožoch na mäso pod nosičom, ktorá je schopná sklzu bruška pri vytiahnutí do pevnej obálky. Táto funkcia môže eliminovať škody na kosačke spôsobené nárazom nože do prekážky.

Ergonomická rukojeť s ovládacími prvkami otáčok motora a špeciálnym povlakom na okraji sběrného koša, ktorý stimuluje prúd vzduchu, aby sa neprášilo na obsluhu. Ďalej je táto kosačka vybavená pevnými zadnými kolesami a sklopnou rukoväťou pre ľahké uskladnenie a prepravu. Masívna žači nôž s mohutnými vyhazovacími lopatami a veľkým košom spolu se zaujímavou cenou robí z téjto kosačky WEIBANG WB 506 SCV 6in1 kvalitného pomocníka proti boju proti zelenému živlu.

Ďalším veľkým unikátom je motor, ktorý patrí medzi najlepšie spoločnosti WEIBANG v tejto triede. Jedná sa o profesionálny silný motorový rozvod OHV o výkon 6 HP a vysoký krútiaci moment 8,9 Nm - 159 ccm. Veľkou výhodou tohto motora je automatický sytič, tzn. že kosačku naštartujete kedykoľvek a kedykoľvek bez nutnosti nastaviť kosačku alebo motor. Samostatné veľmi jednoduché ručné štartovanie zvládne každý, bez problémov aj ženy alebo starší človek. Ďalším profesionálnym prvkom, ktorému disponuje, je masívna kovová variabilná meničová prevodovka s garantovanou dlhou životnosťou.

Novinkou kosačky je funkcia tzv. "CHYTRÉ ŘEŠENÍ", je ľahko čistiteľný, je možné ho očistiť, servírovať a postaviť na zadné špeciálne patky šasí, čím sa ľahko dostanete k podvozku, uloženiu náprav a prevodovke. Ergonomicky upravené madl se dají variabilně nastaviť do akejkolev výšky za pomocí profesionálních masivních celokovových rychloupínáků. Novinkou letošné sezóny 2017 je špeciálny kovový komaxitový nástrek s kladivovou úpravou (3 vrstvy nástreku), ktorý výrazne zvyšuje luxus a vzhľad.
 
Technické parametry:
Vlastní pojezd: ANO
Motor: WEIBANG 6 HP
Model motora: 1P65FA-OHV 8,9 Nm - 159 ccm
Ovládání otáček motoru: ANO
Začiatok: ruční
Šířka sečení: 510 mm
Prevodovka: kovová
Centrálne nastavenie výšky: ANO, 20 - 75 mm
Třecí spojka nože: ANO
Mulčování: ANO
Výhoz do boku: ANO
Kuličková ložiska: ANO
Koleso: 205/220 mm
Antivibrace: ANO
Objem koše: 70l
Rychlost pojezdu: variabilná daná variátorom 3,0-4,4 km / hod.
Podvozek: Kvalitní oceľ
Funkcia "Chytré riešenie": ANO
Kovové rychloupínáky madla: ANO
Rozmery výrobku: 1000 x 570 x 440 mm
Hmotnosť: 41 kg

 

Sekačku lze také velmi dobře uskladnit, snadně vyměnit nůž a také sekačku po práci vyčistit. Velmi snadná je také výměna nože a servisování. Sekačku lze otočit a postavit, tímto se velice snadno dostanete na spodní část žacího ústrojí, uložení náprav a převodovku.