Benzínová kosačka s hriadeľovým 3-rýchl. pohonom a BBC spojkou Weibang WB 537 SCV BBCPRO je určená pre veľké trávnaté plochy a pre náročné profesionálne nasadenie. Její neskutečná výbava, dizajn a kvalitné spracovanie z nej vyrábajú doslova perlu v tomto profesionálnom triede mäsiarov s hriadelovým kardanovým pochodom.
 
Kosačka WEIBANG WB 537 SCV BBCPRO vyniká špeciálnym pevným a masívnym ocelovým šasi. Veľkou výhodou tejto kosačky je variabilita použitia mnohých funkcií, čo znamená, že kosačka WEIBANG WB 537 SCV BBCPRO môže zbierať posekanú a vlhkú trávu do koša, bočním výhozem, mulčovať aj zadným deflektorom a má variabilná pojezd daný profesionálnou 3-stupňovou kovovou prevodovkou.
 
Výhoda silného motora WEIBANG o super výkon 7 HP a nože s veľkými lopatami Vám dokážu perfektne sebere i prerastú vlhkú trávu. Pogumovaná sandvičová AL kola sú uložené v dvojstranných kuličkových ložiskách, centrálne nastavenie výšky sekání je u tejto značky samozrejmosťou. Veľkým nadstandardom u tejto kosačky je špeciálna profi BBC spojka nože, ktorá je schopná vypnúť a zapnúť žací mechanizmus pri trvalom chodu motora. Táto funkcia môže eliminovať škody na mäso spôsobené bočným nárazom do prekážky.
 
Ergonomická rukojeť s ovládacími prvkami otáčok motora a špeciálnym povlakom na okruhu zberacieho koša, ktorý stimuluje prúd vzduchu, aby sa neprášilo na obsluhu. Ďalej je táto kosačka vybavená pevnými zadnými AL kolieskami a sklopnou rukoväťou pre ľahké uskladnenie a prepravu. Masívny žaci nôž s mohutnými vyhazovacími lopatami - veľkým košom a veľkým košom spolu s cenou robia z tejto kosačky WEIBANG WB 537 SCV BBCPRO kvalitného pomocníka proti boju proti zelenému živlu v profesionálnom ťažkom nasadení.

 
Ďalším veľkým unikátom je motor, ktorý patrí medzi najlepších výrobcov WEIBANG v tejto triede. Jedná sa o profesionálny silný motor rozvodu OHV o výkon 7 HP a vysoký krútiaci moment 10,5 Nm. Veľkou výhodou tejto kosačky je riešenie pojezdu za použitia hriadelového kardanového pohonu. Jedná sa o jedinečnu bezztrátovu technológii pojezdu, bez použitia klinového ramena. Týmto sa odstraňujú problémy s klinovým pásom, čistenie spodných častí kosačky atď. Hřídelový kardanový pohon je bezúdržbový s podstatne dlhšou životnosťou. V neposlednom rade treba upozorniť na profesionálny prvok, ktorý má masku kovovú masívnu 3-stupňovú profesionálnu prevodovku s garantovanou dlhou životnosťou do 1500 hod.
 
Novinkou kosačky je funkcia tzv. "CHYTRÉ ŘEŠENÍ", je ľahko čistiteľná, s možnosťou čistenia, servisu otočte a postavte na zadné špeciálne šachty, čím sa ľahko dostanete k podvozku, uloženiu náprav a prevodovke. Ergonomicky upravené madla sa dajú variabilne nastaviť do ľubovoľnej výšky za pomoci profesionálnych masívnych celokovových rýchloupínacích zariadení. 
 
Technické parametre:
Motor s kardanovým vývodom: Weibang 7 PS, 196 ccm
Model motora: 1P70FA, 10,5 / 2500 Nm / ot./min
Ovládání otáček motoru: ANO
Začiatok: Ruční
Šířka sečení: 530 mm
Prevod pohonu: Hřídelový-kardanový
Prevodovka: Profi 3 st. rýchlosti
Centrálne nastavenie výšky: ANO, 25 - 80 mm
Spojka BBC: ANO
Žací nůž: "bigblade"
Zadní výhoz: ANO
Mulčování: ANO
Bočné výhoz: ANO
Objem koša: 70 litrov
Proti prach. úprava koše: ANO
Pevnostní AL kola: 205/220 mm
Kuličková ložiska: ANO
Masívne podvozek: oceľ v úpravě "Harmorizovaná čierna"
Funkcia "Chytré riešenie": ANO
Kovové rychloupínáky madla: ANO
Antivibrační uložení řidítek: ANO
Hmotnosť: 46 kg

 

Sekačku lze také velmi dobře uskladnit, snadně vyměnit nůž a také sekačku po práci vyčistit. Velmi snadná je také výměna nože a servisování. Sekačku lze otočit a postavit, tímto se velice snadno dostanete na spodní část žacího ústrojí, uložení náprav a převodovku.