Benzínová kosačka WEIBANG WB 537 SCV 6in1 je určená pre veľké trávnaté plochy a pre stredne ťažké a profesionálne nasadenie. Její neskutečná výbava, dizajn a kvalitné spracovanie z nej robia doslova perlu v tomto profesionálnom vyššom triede travných kosaček s pojezdem.
 
Táto kosačka vyniká špeciálnym pevným a masívnym ocelovým šasiom. Veľkou výhodou tejto kosačky je variabilita použitia mnohých funkcií 6in1, čo znamená, že je schopná zozbierať posekovanú a vlhkú trávu do koša, výhozem, mulčovať aj zadným deflektorom a má variabilný pojezd daný profesionálnou 3-stupňovou kovovou prevodovkou.
 
Výhoda silného motora WEIBANG o super výkon 7 HP a nože s veľkými lopatami Vám dokážu perfektne vyčistiť a prerastú vlhkú trávu. Pogumované sandvičové kolesá sú uložené v dvojstranných kuličkových ložiskách, centrálne nastavenie výšky sekání je u tejto značky samozrejmosťou. Veľkým nadstandardom u tejto kosačky je použitý špeciálna trecí spojka na noži kosačky pod unašečem, ktorý je schopný sklzu nožov pri stláčaní do pevného obalu. Táto funkcia môže eliminovať škody na kosačke spôsobené nárazom nože do prekážky.
 
Ergonomická rukoväť s ovládacími prvkami otáčok motora a špeciálnym povlakom na obvodu zberacieho koša, ktorý stimuluje prúd vzduchu, aby sa neprášilo na obsluhu. Ďalej je táto kosačka vybavená pevnými zadnými kolesami a sklopnou rukoväťou pre ľahké uskladnenie a prepravu. Masívne žaci nôž s mohutnými vypúšťacími lopatami - veľkým košom a veľkým košom spolu so zaujímavou cenou robia z tejto kosačky kvalitného pomocníka s bojom proti zelenému živlu v bežnom aj profesionálnom ťažkom nasadení.
 
Ďalším veľkým unikátom je motor, ktorý patrí medzi najlepších výrobcov WEIBANG v tejto triede. Jedná sa o profesionálny silný motor rozvodu OHV o výkon 7 HP a vysoký krútiaci moment 10,5 Nm. Veľkou výhodou tejto kosačky je riešenie pojezdu za použitia hriadelového kardanového pohonu. Jedná sa o jedinečné bezztrátové technológie pojezdu, bez použitia klinového ramena. Týmto odpadajú problémy s klinovým pásom, čistenie spodných častí kosačky atď. Hřídelový kardanový pohon je bezúdržbový s podstatne dlhšou životnosťou. V neposlednom rade treba upozorniť na profesionálny prvok, ktorým kosačka disponuje je masívna kovová 3-stupňová profesionálna prevodovka s garantovanou dlhou životnosťou do 1500 hod.
 
Novinkou kosačky je funkcia tzv. "CHYTRÉ ŘEŠENÍ", kosačku lze pro ekonomické uskladněnie, snadné čištěnie, servisování otočit a postavit na zadné špeciálne paky šasi,, čím sa ľahko dostanete na spodnou čásť žaciho ústrojí uloženiu náprav a prevodovke. Ergonomicky upravené rukávy sa dajú variabilne nastaviť do ľubovoľnej výšky za pomoci profesionálnych masívnych celokovových rýchloupínacích zariadení. 
 
Technické parametry:
Motor s kardanovým vývodom: Weibang 7 PS, 196 ccm
Model motora: 1P70FA, 10,5 / 2500 Nm / ot./min
Ovládání otáček motoru: ANO
Začiatok: Ruční
Šířka sečení: 530 mm
Prevod pohonu: Hřídelový-kardanový
Prevodovka: Profi 3 st. rýchlosti
Centrálne nastavenie výšky: ANO, 25 - 70 mm
Třecí spojka nože: ANO
Žací nůž: "bigblade"
Zadní výhoz: ANO
Mulčování: ANO
Bočné výhoz: ANO
Objem koša: 70 litrov
Proti prach. úprava koše: ANO
Pevnostní pryžová kola: 205/220 mm
Kuličková ložiska: ANO
Funkcia "Chytré riešenie": ANO
Kovové rychloupínáky madla: ANO
Masívne podvozek: oceľ v úpravě "Harmorizovaná čierna"
Antivibrační uložení řidítek: ANO
Hmotnosť: 49 kg

 

Sekačku lze také velmi dobře uskladnit, snadně vyměnit nůž a také sekačku po práci vyčistit. Velmi snadná je také výměna nože a servisování. Sekačku lze otočit a postavit, tímto se velice snadno dostanete na spodní část žacího ústrojí, uložení náprav a převodovku.