Moderný rad automatických univerzálnych, mikroprocesorom riadených nabíjačiek autobatérií GYS Batium je určená pre olovené batérie, batéria s tekutým alebo gélovým elektrolytom (PbSb, PbCa, SLA, Optima, Maxxima). Vďaka elektronickej regulácii s nabíjacou charakteristikou konštantného napätia WUoU umožňuje táto nabíjačka autobatérií plné 100% nabíjanie autobatérií do menovitej hodnoty akumulátora 130Ah. Vďaka integrovanej ochrane elektroniky nie je nutné odpojenie autobatérie počas dobíjania.

Novinkou sú aj plne izolované kliešte zabraňujúca skratu pri vzájomnom dotyku klieští pod napätím. Samozrejmosťou je ochrana proti prepólovaniu. Nabíjačka pre autobatérie batérie do 130 Ah Riadené mikroprocesorom. Pre batérie tipu BSB, PbCa, SLA, Optima, Maxxima.
 
Priebeh nabíjania:
Nabíjačka GYS Batium 7-15 pracuje podľa nabíjacej krivky WUoO. Pri dosiahnutí napätia 14,8V prepne na 2 hodiny do stabilizačného režimu, po túto dobu je stále udržiavané napätie 14,8V, prúd postupne klesá. Po úplnom dobití prepne do udržiavacieho režimu a autobatériu automaticky udržuje v nabitom stave. Napätie sa drží na 13,8V a prúd je udržiavaný na veľmi nízkej úrovni.
 
Technické parametre:
Napájacie napätie: 50 / 60Hz 230V
Kapacita autobatérie pre nabíjanie (Ah): 15-130Ah
Nabíjací prúd (A) - maximálna: 11A
Nabíjací prúd (A) - priemer (podľa EN60335): 3A, 7A
Napätie autobatérie: 6/12 V
počet regulačných stupňov: 2
Výkon nabíjačky pre nabíjanie: 105 W
Hmotnosť nabíjačky: 4,8 kg
Rozmery (cm): 21x34x13 cm
Poistka: 15A
SOS regeneračný nabíjací program: nie
Metóda nabíjania: IWUoU