Ako vybrať aku račne?

Akumulátorová technológia neustále mení spôsob, akým pracujeme s náradím a strojmi. Jedným z najnovších a najúčinnejších prírastkov do našej zbierky elektrických nástrojov sú akumulátorové račne. Tieto inovatívne nástroje nahrádzajú tradičné ručné náradie a prinášajú do našej práce väčšiu presnosť, rýchlosť a efektivitu. V tomto článku si podrobnejšie priblížime akumulátorové račne a ich výhody.

aku ráčny

Základný princíp akumulátorových račien

Akumulátorové račne sú elektrické nástroje, ktoré slúžia na uťahovanie alebo uvoľňovanie spojovacích prvkov, ako sú skrutky, matice a šesťhranné hmaty. Ich základný princíp spočíva v tom, že integrovaný elektrický motor nahrádza manuálnu silu, ktorá by inak bola potrebná na otočenie náradia. Vďaka tomu sa práca stáva oveľa menej namáhavou a rýchlejšou.

Väčšia presnosť a zníženie nadmerného uťahovania

Jednou z hlavných výhod akumulátorových račňov je ich schopnosť poskytovať presné uťahovanie spojovacích prvkov. Vďaka integrovanému elektronickému riadeniu môžete nastaviť určitý krútiaci moment, ktorý chcete dosiahnuť, a račňa potom automaticky zastaví, akonáhle je tento moment dosiahnutý. To zabraňuje nadmernému uťahovaniu, čo je častým problémom pri používaní tradičného ručného náradia.

Veľký výber bitov a priemyselných hlavíc

Akumulátorové račne sú k dispozícii so širokou škálou rôznych bitov a priemyselných hlavíc, čo ich robí univerzálnym nástrojom pre rôzne úlohy. Môžete ich používať nielen na bežné skrutkovacie úlohy, ale aj na prácu s rôznymi druhmi spojovacích prvkov, vrátane hmatov a matíc. Vďaka tejto variabilite sú akumulátorové račne neoceniteľnými nástrojmi pre profesionálnych remeselníkov a technikov.

Predstavujeme akumulátorové račne:

Milwaukee M12 FRAIWF12-0 - Uhlový rázový uťahovák 1/2"

Jedným z vynikajúcich príkladov akumulátorového račňa je model Milwaukee M12 FRAIWF12-0 . Tento nástroj ponúka výkonný uhlový rázový uťahovač s priemerom 1/2" . Jeho kompaktný dizajn a akumulátorová technológia zaisťujú jednoduché použitie na rôznych pracoviskách. Tento model je vybavený inteligentným riadením, ktoré umožňuje nastaviteľný krútiaci moment, čo prispieva k presnému uťahovaniu spojovacích prvkov.

aku ráčny

Ryobi R18RW2-0 - Akumulátorový račňový kľúč ONE+ (bez batérie a nabíjačky)

Ďalším z produktov na našom trhu je Ryobi R18RW2-0 . Tento akumulátorový račňový kľúč je súčasťou série ONE+ a ponúka vynikajúci výkon pre rôzne úlohy. Jeho bezdrôtový dizajn zaisťuje slobodu pohybu, zatiaľ čo možnosť použitia batérií z radu ONE+ znamená, že nemusíte investovať do nových batérií, pokiaľ už vlastníte iné nástroje tejto značky.

aku ráčny

Milwaukee Kompaktný račňový uťahovač M12 IR-201B 3/8"

Posledným, ale rozhodne nie menej dôležitým produktom je Milwaukee Kompaktný račňový uťahovač M12 IR-201B s priemerom 3/8" . Tento nástroj je ideálny pre tých, ktorí hľadajú kompaktný a prenosný akumulátorový račňový uťahovač. Jeho výkonný motor a možnosť nastaviť krútiaci moment robia z tohto nástroja výborného spoločníka pre prácu na rôznych projektoch.

aku ráčna

Sortiment aku riačaní nájdete tu.

Dátum: 06. 10. 2023
Autor: Simon Križiak