Gamastar 196 LS Synergia + Horák + Ventil + Kukla + PLná Co2 Fľaša + Sprej + Drôt

Multifunkčná invertorová zváračka CO2 pre metódy MIG/MAG, MMA a TIG DC . Omicron GAMASTAR 196LS je jednofázová (1 x 230 V) preplátované a pod.) Nastavenie všetkých funkcií sa vykonáva tlačidlami a potenciometrami na ovládacom paneli, zváracie hodnoty sa zobrazujú na dvoch samostatných displejoch. množstvo absorbovaných látok (napr. prachu). Zváračku GAMASTAR 196LS odporúčame ako všestrannú zváračku do domácej dielne alebo garáže, pre autoklampiarov a autoservisy Uplatnenie nájde aj v ľahkých zámočníckych prevádzkach.

Rozsah dodávky:

  • Omicron GAMASTAR 196LS
  • Plynová hadica

Zváranie v ochrannej atmosfére MIG/MAG

Za použitia vhodného ochranného plynu zváračka GAMASTAR 196LS umožňuje zváranie ocele (CO2 alebo zmesový plyn ), nerezu (zmesný plyn ) alebo hliníka ( argón ). drôtu s podávacou kladkou 22/30 - poháňaná je nielen kladka podávacia, ale aj kladka prítlačná .

Okrem plynulej regulácie zváracieho napätia a posuvu drôtu je možné nastaviť predfuk a dofuk plynu, výlet drôtu, nábeh a dobeh prúdu, dohorenie drôtu alebo dĺžku bodovania Súčasťou výbavy je aj nastaviteľná elektronická tlmivka , ktorá slúži na nastavenie charakteru elektrického oblúka (tvrdý/mäkký) . (4T), ktorý umožňuje zvárať bez nutnosti držania spúšte horáka. V režime dvojtakt (2T) musí užívateľ spúšť horáka držať stále.

Synergický a manuálny režim MIG/MAG

Začínajúcim zváračom uľahčí nastavenie zváracích parametrov (zváracie napätie, posuv drôtu) synergický režim, ktorý prednastaví optimálne parametre v závislosti od typu základného materiálu a priemeru zváracieho drôtu Samozrejmosťou je možnosť korekcie parametrov Skúsenejší užívatelia môžu využiť plne manuálny režim .

Zváranie obalenou elektródou MMA

Zváračku GAMASTAR 196LS je možné využiť aj na zváranie klasickými zváracími elektródami s bázickým alebo rutilovým obalom. Zvárať je možné oceľ, nerez, hliník alebo liatinu.

Zváranie v ochrannej atmosfére TIG DC

Ďalšou metódou, pre ktorú je možné zváračku GAMASTAR 196LS využiť, je zváranie netaviace sa volfrámovou elektródou. oblúku je dotykové - tzv. LIFT ARC. Príjemným bonusom je funkcia TIG PULSE na nastavenie pulzácie prúdu .

Funkcia pre metódu MIG/MAG:

  • 2-kladkový posuv drôtu
  • Synergický alebo manuálny režim
  • Elektronická tlmivka - na nastavenie tvrdosti oblúka
  • Zmena polarity - pre plnený drôt s vlastnou ochranou
  • Režim 2T/4T
  • Nastaviteľný predfuk a dofuk plynu
  • Nastaviteľná približovacia rýchlosť drôtu
  • Nastaviteľný čas dohorenia drôtu
  • Nastaviteľný nábeh a dobeh prúdu
  • Nastaviteľné bodovanie
  • Test plynu
  • Zavedenie drôtu

Funkcia pre metódu MMA:

  • SOFT START - plynulý nábeh prúdu zo zapaľovacieho na zváracie - vhodné pre slabé materiály ak zníženiu počiatočnej záťaže ističa (s možnosťou regulácie)
  • HOT START - uľahčuje zapálenie elektrického oblúka dočasným zvýšením prúdu (s možnosťou regulácie)
  • ARC FORCE - zaisťuje elektronicky stabilitu elektrického oblúka
  • ANTI STICK - pri prilepení elektródy zabraňuje jej rozžeraveniu poklesom prúdu - uľahčuje odlepenie elektródy

Funkcia pre metódu TIG DC:

  • LIFT ARC START - štart oblúka ľahkým dotykom elektródy so základným materiálom
  • TIG PULSE - nastavenie frekvencie pulzácie prúdu pre zníženie množstva vneseného tepla do základného materiálu
  • Nastaviteľný dobeh prúdu
  • Nastaviteľný koncový prúd

Ostatné funkcie:

  • Tepelná ochrana
  • Vypínanie ventilátora
  • Digitálny A+V meter

Technické parametre:

Pre zváracie metódy: MIG/MAG/MMA/TIG DC
Prevedenie stroja: Kompaktný
Rozsah dodávky: Samostatná zváračka
Typ stroja: Prenosný
Konštrukcia stroja: Invertor
Napájacie napätie: 1 x 230 V
Istenie: 25 A
Chladenie horáka: Plynom
Funkcia PFC: Nie
Funkcia DRÁŽKOVANIE: Nie
Funkcia CEL: Nie
Funkcia MIG SYNERGIA: Áno
Funkcia MIG PULSE: Nie
Funkcia ZMENA POLARITY: Áno
Funkcia TIG PULSE: Áno
Štart TIG oblúka: Dotykový (LIFT ARC)
Minimálny prúd (MIG/MAG): 30 A
Maximálny prúd (MIG/MAG): 195 A
Zaťažovateľ 100 % (MIG/MAG): 120 A
Zaťažovateľ 60 % (MIG/MAG): 140 A
Zaťažovateľ 25 % (MIG/MAG): 195 A
Regulácia napätia: Plynulá
Pripojenie MIG/MAG horáka: EURO prípojka
Počet kladiek podávača: 2
Rozmer kladiek podávača: 22/30
Kladky pre drôt: 0,6 - 0,8 mm
Maximálny priemer cievky: 200 mm
Maximálna hmotnosť cievky: 5 kg
Minimálny prúd (MMA): 10 A
Maximálny prúd (MMA): 190 A
Zaťažovateľ 100 % (MMA): 120 A
Zaťažovateľ 60 % (MMA): 140 A
Zaťažovateľ 25 % (MMA): 190 A
Minimálny prúd (TIG DC): 10 A
Maximálny prúd (TIG DC): 190 A
Zaťažovateľ 100 % (TIG DC): 120 A
Zaťažovateľ 60 % (TIG DC): 140 A
Zaťažovateľ 25 % (TIG DC): 190 A
Pripojenie zváracích káblov: 10-25
Rozmery (Š x D x V): 235 x 520 x 440 mm
Hmotnosť: 18,1 kg

Set obsahuje:
  • 1x Gamastar 196 LS Synergia
  • 1x Zvárací horák Binzel 15 AK 4M
  • 1x Redukčný ventil
  • 1x Samostmievacia kukla PANTER
  • 1x Plná Tlaková fľaša Co2 6kg
  • 1x KOWAX Separačný sprej 400ml
  • 1x Zvárací drôt 0,8 mm/5kg