Fínska sauna, hrúbka steny 68 mm, vonkajšie rozmery 196 x 196 x 198 cm, určené pre 3 osoby.

Nemecká kvalita od prémiového nemeckého výrobcu Karibu Holztechnik GmbH
Upozornenie - produkty na obrázkoch môžu obsahovať príplatkové príslušenstvo alebo prvky, ktoré nie sú obsahom základného balenia.

Tento model fínskej sauny je určený do temperovaných interiérov domu alebo bytu. Jej výrobca, firma KARIBU Holztechnik z nemeckých Brém, dokázala svojimi výrobkami úspešne nadviazať na stáročnú tradíciu škandinávskeho saunovanie a súčasne do nej zapracovať dnešnej modernej technológie.

Popis:
Fínska sauna pre dve osoby. Má štvorcový tvar 196 x 196 cm.

 

Sauna je celá vyrobená z dreva severského smreku v prírodnom prevedení. Drevo pochádza zo vzdialeného severu Európy a je chemicky úplne neošetrené (nie je ani namorené ani nalakované). V dôsledku toho je prosté všetkých známych problematických látok, ktoré by sa v priebehu saunovania mohli z dreva uvoľňovať.

 

Táto interiérová sauna vykazuje mimoriadnej tepelno-izolačné vlastnosti. Steny sauny sú zložené z vnútornej a vonkajšej vrstvy špeciálne hladených dosiek s perom a drážkou, medzi ktorými je 42 mm hrubá tepelná izolácia v podobe minerálnej vlny. Celková hrúbka steny je tak 68 mm.

 

Celosklenené dvere sú z dymovo sivého bezpečnostného skla sily 8 mm s antracitovou rukoväťou. Priechodné rozmery dverí sú 64 x 173 cm. Dvere možno namontovať ako ľavé alebo pravé.

Sauna nemá vlastný podlahu a je nutné ju umiestniť výhradne v miestnosti s odpovedajúcou podlahovou krytinou, ideálne dlažbou.

Saunové kachle:

 • Kachle 3,6 kW
  • K tomuto modelu sauny je možné dokúpiť úsporná elektrická pec 3,6 kW, ktoré sú opatrené klasickou šnúrou a je možné ich ihneď zapojiť do zásuvky 230 V. Nevýhodou je o niečo dlhšia doba vyhrievanie sauny, výhodou jednoduché zapojenie bez nutnosti elektrikára. Kachle 3,6 kW dodávame s integrovaným ovládačom priamo na kachliach alebo s externým ovládačom (pre montáž zvonku sauny).
 • Kachle 9 kW
  • Oveľa výkonnejšia sú 9 kW kachle. Vyžadujem však 400 V, istenie 16A, kábel 5 x 2,5 mm a zapojenie doporučujeme odborníkom. Veľkou výhodou je rýchle vyhriatie sauny. Nevýhodou je však prvotný komplikovanejšie zapojenie ao niečo vyššia spotreba prúdu. Dodávame s externým digitálnym ovládačom (pre montáž zvonku sauny).

Všetky modely kachlí majú vnútorné časti z korózie odolných materiálov a sú dodávané vrátane 18 kg saunových kameňov.

Výbava a príslušenstvo:
Obsahom štandardného balenia je 3x lavice z osikového dreva (2x šírka 57 cm, 1x šírka 47 cm, max 250 kg), 1x podhlavník a drevený ochranný rám na pec. Doporučujeme ďalšie saunové príslušenstvo z našej ponuky.

Pred nákupom sauny:
Pred nákupom sauny odporúčame overiť súhlas majiteľa bytu. Potom je nutné zistiť, aké máte možnosti pre pripojenie saunových kachlí - tj. Či je v byte na dostupnom mieste 400 V + či máte istič min 16 A. Podľa toho urobte výber kachlí.

doprava:
Osobný odber na našich pobočkách je možný, však počítajte s väčšou hmotnosťou sauny as nutnosťou zodpovedajúceho prívesného vozíka alebo radšej dodávky (napr. Tranzitu). Ak si objednáte našu dopravu, tak saunu dopravíme v rozloženom stave najbližšie hranici vášho pozemku. Sauna bude zložená vedľa nákladného vozidla, ktoré príde čo najbližšie vami udanej adrese. Akúkoľvek ďalšiu manipuláciu s produktom (napr. Z miesta zloženia do bytu, na záhradu, do garáže) si musí zabezpečiť kupujúci, dopravca ďalšie premiestňovanie domčeka nezabezpečuje. Pri vykládke je nutná spolupráca kupujúceho. Predovšetkým u väčších sáun vopred počítajte s tým, že zabalená sauna môže predstavovať viac paliet o celkovej hmotnosti v stovkách kg!

Rozmery balenia:

 • 204 x 125 x 85 cm/354 kg
 • 194 x 84 x 27 cm/44 kg
Upozornenie:
 • výrobok dodávame v rozloženom stave
 • produkt na obrázku môže obsahovať príplatkové príslušenstvo alebo prvky, ktoré nie sú obsahom základného balenia
 • tento produkt je určený výhradne pre nekomerčné domáce použitie

video:
Výrobca: KARIBU Holztechnik Nemecko
Kategória: vnútorná sauny
Materiál konštrukcie: severský smrek
Hrúbka steny: 68mm
Hrúbka izolácie: 42 mm
Dvere: celosklenené - dymové sklo 8 mm
Materiál lavíc a príslušenstvo: osikový drevo
Počet lavíc: 3x/2x šírka 57 cm + 1x šírka 47 cm
Podhlavník: 1
Odporúčaná kachle: 3.6 kW alebo 9 kW
Počet osôb: 2
Šírka (vonkajší): 1.96
Hĺbka (ku stene): 1.96
Výška (vonkajší): 1.98
Hmotnosť: 354kg