Benzínová kosačka Weibang WB 506 SC 6in1 v záběru 50 cm prakticky nemá konkurenciu. Benzínové kosačky Weibang predstavujú úplnú špičku v oblasti plynových kosaček na trávu. S prehľadom vyhrali testy kosaček. Jejich kvalita, ale i dobrá cena z týchto sekaček robí nekompromisný stroj pre náročných užívateľov.

Je určené na stredne veľké aj väčšie trávnaté plochy. Její neskutečná výbava, dizajn a kvalitné spracovanie z nej vyrábajú doslova perlu v tejto strednej triede travných kosaček s pojezdom. Sekačka WEIBANG WB 506 SC vyniká špeciálnym pevným a masívnym ocelovým šasi. Veľkou výhodou tejto kosačky je variabilita použitia 6 v 1. Táto kosačka môže zbierať poseknutú trávu do veľkého košíka, mulčuje, vyhadzuje trávu pomocou bočného deflektora, zadného deflektora a je vybavená pojezdem.

Luxus tejto kosačce dodáva profesionálny, silný Weibang OHV motor s jednoduchým štartovaním a automatickým sytičom. Pogumované sandvičové kolesá sú uložené v dvojstranných kuličkových ložiskách, centrálne nastavenie výšky sečení je u tejto značky samozrejmosťou. Veľkým nadstandardom u tejto kosačky je použitá špeciálna trecí spojka pod nosičom, ktorá je schopná sklzu bruška pri vytiahnutí do pevnej obálky. Táto funkcia môže eliminovať škody na kosačke spôsobené nárazom nože do prekážky. Mäkčená rukojeť a masívny ovládací panel s ovládacími prvkami prevodového a otáčacieho motora. Ďalej je táto kosačka vybavená sklopnou rukoväťou pre ľahké uskladnenie a prepravu. Masívne žacie nože s vyprázdnenými "lopatami" a veľkým košom ľahko poradíte s prelostlou alebo vlhkou trávou.
 
Technické parametry:
Vlastní pojezd: ANO
Motor: WEIBANG 6 HP
Model motora: 1P65FA-OHV 8,9 Nm - 159 ccm
Ovládání otáček motoru: ANO
Začiatok: ruční
Šířka sečení: 510 mm
Prevodovka: kovová
Centrálne nastavenie výšky: ANO, 20 - 75 mm
Třecí spojka nože: ANO
Mulčování: ANO
Výhoz do boku: ANO
Kuličková ložiska: ANO
Koleso: 205/220 mm
Antivibrace: ANO
Objem koše: 70l
Rychlost pojezdu: variabilná daná motorom 3,0-4,4 km / hod.
Podvozek: Kvalitní oceľ
Rozmery výrobku: 1000 x 570 x 440 mm
Hmotnosť: 41 kg

 

Sekačku lze také velmi dobře uskladnit, snadně vyměnit nůž a také sekačku po práci vyčistit. Velmi snadná je také výměna nože a servisování. Sekačku lze otočit a postavit, tímto se velice snadno dostanete na spodní část žacího ústrojí, uložení náprav a převodovku.