Profesionálny automatický hadicový navijak / samonavíjacia bubon novej generácie, kompletne zmontovaný
skriňa zo špeciálneho plastu na báze PP odolného proti nárazom i poveternosti. Komfortné ovládanie vyťahovanie hadice s minimálnou silou a jej automatická aretácia v ľubovoľnej pozícii (patentovaná konštrukcia) pri požadovanej dĺžke vytiahnutí. Krátkym povytiahnutím hadice sa západka aretácie uvoľní a hadica sa pomocou integrovaného pružinového systému riadene navíja späť do navijaka. Hadica sa pri automatickom navíjaní zaťahuje pomaly a tento pohyb je riadený presným vodiacim systémom, zabraňujúcim krútenie a zamotávaniu hadice. Nastaviteľný doraz navíjanie hadice zabraňuje prípadnému poškodeniu stien a predmetov v okolí navijaku.

Držiak navijaka umožňuje natáčanie telesa navijaku o 180 °. Jednoduchá montáž navijaku na stenu, strop alebo inú konštrukciu, inštalačný materiál je súčasťou dodávky. Vysokotlaková PVC hadica (prevádzkový tlak 18 bar) má dĺžku 30 m a vnútorný priemer 3/8 "(9,5 mm), je ukončená koncovkou s vonkajším závitom 1/4" opatreným teflónovým tesnením. Hadica je v navinutom stave chránená skríň pred poškodením, čo významne predlžuje jej životnosť. Navijak sa pripája na zdroj stlačeného vzduchu vysokotlakovou PVC hadicou dl. 2 m ukončenú koncovkou s vonkajším závitom 1/4 "opatreným teflónovým tesnením. Na hornej časti telesa navijaka je integrovaný držiak pre jednoduché prenášanie
po ukončení práce alebo po sezóne je možné teleso navijaku s hadicou ľahko demontovať z držiaka. Prípadná výmena hadica je po odklopení veka telesa navijaka veľmi jednoduchá.

Výhody
vynikajúci, pôsobivý dizajn
nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu
ideálne uplatnenie v garáži, v dielni aj v priemysle
certifikácia CE a RoHS
vysoká prevádzková spoľahlivosť a dlhá životnosť kompletného navijaka

Technické parametre:

dľžka hadice na vzduch 
dľžka pripojovacie hadice
vnútorný priemer hadice 
pripojovacie fitink   
pracovný tlak 
prevádzková teplota
farva navijáku
rozmery balenie 
hmotnosť
30 m
2 m
3/8“ (9,5 mm)
1/4“ 
18 bar
- 5°C až + 45°C
kombinace červená-čierná
540 x 290 x 505 mm
12,4 kg