Kolísková píla Scheppach HS 520 je právom považovaná za najlepší stroj vo svojej triede. Premietli sa do nej desiatky rokov skúseností Scheppachu s výrobou týchto píl a výsledkom je ľahko ovládateľná, výkonná a bezpečná píla, ktorá Vám vydrží slúžiť mnoho rokov. Je vhodná ako na rezanie palivového dreva pre domáce krby, kachle alebo otvorená ohnisko, ale bez problémov zvládne aj náročnú prevádzku, ktorý vyžadujú hotely, penzióny, poľnohospodárske usadlosti alebo cateringové firmy.

Srdcom píly je špičkový TCT pílový kotúč s priemerom 505 mm a so zubami z tvrdokovu, ktoré majú optimálny tvar pre hladké rezanie. Kotúč má veľmi robustne dimenzované uloženie bez vôle, čo je základný predpoklad dlhej životnosti celého ústrojenstva. Stroj umožňuje veľmi rýchlu prácu v pohodlnej, vzpriamenej polohe. Vložíte guľatinu, polokulatinu alebo doska do podávača, ktorý uchopíte pomocou madla a ľahkým prítlakom proti pílovému kotúču drevo odrežete.

Vďaka pružinovému systému sa podávač (kolíska) automaticky vráti do východiskovej polohy. Tvar a špeciálne výstupky na kolíske neumožňujú pretáčaniu polien pri rezaní a tvar taktiež prispieva k veľkému prerezu guľatiny 170 mm. Stroj je odolný voči preklopeniu, má bezpečnostný vypínač a kotúč je vybavený účinnou brzdou. Tuhé zvárané oceľové profily, ošetrené kvalitným práškovým lakovaním, sú veľmi stabilné v krute, čo prispieva nielen k dlhej životnosti, ale aj k zníženiu vibrácií. Píla opúšťa nemeckú fabriku už takmer zmontovaná, takže jej konečná kompletizácia je veľmi jednoduchá a zaberie minimum času.

Technické parametre:

Typ motora: 230 V / 50 Hz
Výkon: 2600 W
Otáčky: 2800 ot / min
Brzda kotúča: Áno
Priemer kotúča: 505 mm
Vnútorný priemer kotúča: 30 mm
Bezpečnostný spínač: Ano
Priemer polena: 17 cm