Piestový kompresor Airstar 853/100. Rad piestových kompresorov Airstar ponúka kvalitné kompresory s osvedčeným pohonom pomocou klinového remeňa a dvojvalcovým výkonným agregátom z AL zliatiny pre náročných užívateľov. Dvojvalcové výkonné hliníkové agregáty s oceľovými puzdrami valcov. Veľké koleso vetráku a vedenie vzduchu zaisťujú optimálne chladenie.

Kvalitný elektromotor s vysokým krútiacim momentom je chránený motorovým ističom pred prehriatím a preťažením. Chladič s veľkoplošnými chladiacimi lamelami zaisťuje nízku teplotu na vstupe do tlakovej nádoby a znižuje tak tvorbu kondenzátu. Vzduchom plnené pneumatiky a riaditelný podvozok s brzdou. Stabilný riaditeľný podvozok s parkovacou brzdou v spojení s veľkými kolesami a pneumatikami plnenými vzduchom umožňuje pohodlnú prepravu (kompresor sa za jazdy nemusí nadvihovať).

Tlaková nádoba chránená práškovou farbou
Záruka 10 rokov na prehrdzavenie tlakovej nádoby
Dvojstupňovo pracujúci dvojvalcový výkonný agregát
Mimoriadne nízke otáčky zaisťujú nižšie opotrebovanie, a teda dlhšiu životnosť.
Chladič s veľkoplošnými chladiacimi lamelami zaisťuje nízku teplotu na vstupe do tlakovej nádoby, a znižujú tak tvorbu kondenzátu.

Technické parametre:
Kompresný systém HOS
Maximálny prietok 850 l / min
Plniaci výkon cca 680 l / min.
Maximálny tlak 10 bar
Objem tlakovej nádoby 100 l
Valce / stupne 2/2
Otáčky 1240 ot./min
Príkon 5500 W
Elektrické pripojenie 400 V
Rozmery (š × v × h) 1080 × 970 × 500 mm
Hmotnosť 112 kg
Hladina akustického tlaku LPA (4 m) 95 dB (A)

Rozsah dodávky:
Riaditeľný podvozok s parkovacou brzdou
Regulátor tlaku s filtrom
Kvalitné jednoručné rýchlospojka
Automatický tlakový spínač CONDOR
Pružné pancierové vedenie
Ergonomické držadlo s gumovou rukoväťou
Prepravné držadlo na tlakovej nádobe
Veľké kolesá s PU peny

Kompresory sú výkonné a kvalitné zariadenia, pri ktorých výrobe je uplatňovaný systém riadenia kvality ISO 9001. Každý kompresor je pred expedíciou testovaný na skúšobnej stolici. Výber kompresora je predovšetkým ovplyvnený požadovaným množstvom odoberaného vzduchu a pracovným tlakom pripojeného spotrebiča.