Zvárací invertor Scheppach WSE 900 je kompaktná, ľahká, ľahko ovládateľná a veľmi výkonná zváračka, ktorá sa hodí pre zváracie práce v garážach, dielňach, ľahkých remeselných prevádzkach, okolo domu, chalupy a pod. Dodáva sa v praktickom sete, v ktorom nájdete všetko potrebné na tomu, aby ste mohli ihneď začať zvárať - kábel s uzemňovacím kliešťami, kábel s držiakom elektród, ochranný štít, kladivko na strusku s drôtenou kefou, 3x zváracie elektródu a popruh na rameno a výklopné madlo pre jednoduché prenášanie.

Stroj je vybavený účinným chladením a ochranou proti prehriatiu a tiež ochranou proti preťaženiu so svetelnou indikáciou. Zvárací prúd možno nastaviť postupne otočným ovládačom v rozmedzí 20 až 160 A. Stroj bol so skvelými výsledkami testovaný českými profesionálnymi zvárači a odbornými predajcami zváracej techniky. Vďaka vybaveniu najmodernejšími technológiami, ktoré uľahčujú zváranie, sa hodí nielen pre zručné zvárača, ale aj pre úplných začiatočníkov.

ARC FORCE - funkcia, ktorá pomáha stabilizovať horiaci elektrický oblúk pri zváraní. Ak sa oblúk skracuje (elektróda sa lepí) zváračka pridá prúd a elektróda obhorí. Ak je naopak oblúk príliš dlhý, zváračka uberie prúd a zvárač má čas na priblíženie elektródy k materiálu bez toho aby mu oblúk zhasol.

ANTI STICK - ak predsa len dôjde k prilepeniu elektródy, táto funkcia zaistí skokové zníženie zváracieho prúdu na minimum. Elektróda sa nerozžhaví, ale naopak vychladne a možno ju ľahko odtrhnúť, aby bolo nutné ju vyberať z klieští.
HOT START - funkcia, ktorá uľahčuje zapálenie oblúka tým, že zvýši zapaľovacie prúd o cca 30% oproti prúdu nastavenému zváračom. Po úspešnom zapálení sa prúd zníži na zváračom nastavenú hodnotu. Rozsah príslušenstvo: - popruh na rameno - kábel s uzemňovacím kliešťami - kábel s držiakom elektród - 3 x elektróda (2/2,5/3 mm) - kladivko na strusku s drôtenou kefou - zvárací štít

Štandardné vybavenie:

popruh na rameno
kábel s uzemňovacím kliešťami 2,5m
kábel s držiakom elektród 3m
3 x elektróda (2/2,5/3 mm)
kladivko na strusku s drôtenou kefou
zvárací štít

Technické parametre:
Prevádzkové napätie: 230 V. 50 Hz
Menovité napätie bez zaťaženia: 85 V
Metóda zvárania: MMA (zváranie obalenou elektródou. Všetky typy)
Použitie: všetky zvariteľné kovové materiály. oceľ. nerezová oceľ. liatina. farebné kovy. atď.
Rozsah zváracieho prúdu: 20 - 160 A. plynule
Priemer zváracie elektródy: 1.6 až 4.0 mm
Funkcia: Arc Force. Anti Stick. Hot Start
Stupeň krytia: IP 21S
Istenie: 16 A
Min. pracovná doba: 100% -80A/60% -100/23% -160