KIT 245 zvárací stroj MIG/MAG - 3x400V, 30- 195a. MIG/MAG zváracie stroje pre ťažkú kovovýrobu a priemyselné nasadenie KIT 245 sú profesionálne zváracie stroje vybavené výkonným transformátorom s medeným primárnym a sekundárnym vinutím, robustným celokovovým posuvom drôtu s výkonným motorom a EURO konektorom. Hlavné prednosti strojov KIT sú vynikajúce zváracie vlastnosti, 10 stupňová regulácia napätia, vysoký výkon, vysoké záťaže a spoľahlivosť.

použitie:

 • Stroje sú určené pre údržbárske prevádzky, kovovýrobu, zámočníctvo, karosárske dielne.

Digitálne riadiace jednotky Processor a Synergic

 • Sú určené pre všetky zváracie stroje KIT (metóda MIG/MAG). Sú v ýkonné, spoľahlivé a veľmi jednoduché na ovládanie. Jednotky Processor a Synergic umožňujú nastavenie všetkých parametrov jediným potenciometrom. Dva prehľadné displeje zobrazujú nastavované hodnoty rýchlosti posuvu drôtu, časovej hodnoty predfuku/dofuku plynu, dohorenie drôtu atď., Ďalej zobrazujú okamžité zváracie parametre napätia a prúdu. Posledné namerané hodnoty V/A sú ukladané do pamäte s možnosťou ich spätného vyvolania.
 • Prevedenie Synergic naviac výrazne zjednodušuje nastavovanie zváracích parametrov. Jednoduchým nastavením priemeru zváracieho drôtu a použitého ochranného plynu obsluha určí typ programu. Potom už stačí len jednoduché nastavenie napätia prepínačom a jednotka Synergic vyberie a nastaví najvhodnejšie parametre rýchlosti posuvu drôtu.

Vybavenie strojov PROCESSOR a SYNERGIC:

 • Synergické stroje majú 4 resp. 6 programov
 • LOGIC - funkcia zjednodušuje a sprehľadňuje ovládanie
 • Digitálny voltampérmeter s pamäťou. Možnosť vyvolania posledných nameraných parametrov
 • Spätnoväzobný regulátor rýchlosti posuvu drôtu zaisťujúci konštantnú rýchlosť
 • Rovnomerná/lineárne regulácia posuvu drôtu od 1 do 20 m/min po 0,1 m/min
 • Konektor diaľkového ovládania UP/DOWN
 • Funkcia bodovania a pulzácie
 • Funkcia štvortaktu a dvojtaktu
 • Umožňuje nastavenie časových hodnôt predfuku/dofuku plynu, dohorenie drôtu, doba bodu a pulzu
 • SOFT START - funkcia umožňuje nastavenie približovacej rýchlosti drôtu a času nábehu rýchlosti drôtu
 • Funkcia zavádzanie drôtu a testu plynu
 • Digitálny ukazovateľ rýchlosti posuvu drôtu
Analógové prevedenie STANDARD
Jednoduché a spoľahlivé ovládanie strojov KIT. Ovládanie je prevedené jedným potenciometrom posuvu drôtu a dvoma ďalšími potenciometrami s vypínačom, ktorými sa zapínajú a nastavujú funkcie bodovania a pulzovanie. Tento variant sa štandardne nevybavuje digitálnym voltampérmeter

Digitálne prevedenie PROCESSOR
Jednoduché ovládanie a nastavovanie všetkých hodnôt je prevedené jedným potenciometrom a dvoma tlačidlami. K jednoduchosti ovládania prispieva funkcia LOGIC. Stroje s týmto ovládaním sú štandardne vybavené digitálnym voltampérmeter s pamäťou - funkcia HOLD. Jednoducho riešené ovládanie umožňuje nastavenie hodnôt predfuku/dofuku plynu, funkcie SOFT START, dohorenie drôtu, bodovanie a pulzovanie. Ovládanie umožňuje nastavenie dvojtaktného a štvortaktného režimu. Progresívne zavádzanie drôtu umožňuje bezproblémové a rýchle zavádzanie drôtu. Elektronická regulácia disponuje spätnoväzbové reguláciou rýchlosti posuvu drôtu, ktorá zaisťuje konštantnú nastavenú rýchlosť posuvu.
Synergické prevedenie SYNERGIC
Jednoduchým nastavením priemeru zváracieho drôtu a použitého ochranného plynu obsluha určí typ programu. Potom už stačí len jednoduché nastavenie napätia prepínačom a ovládacia jednotka Synergic vyberie a automaticky nastaví najvhodnejšie parametre rýchlosti posuvu drôtu. Jednoduché ovládanie a nastavovanie všetkých hodnôt je prevedené jedným potenciometrom a troma tlačidlami. K jednoduchosti ovládania prispieva funkcia LOGIC. Stroje s týmto ovládaním sú štandardne vybavené digitálnym voltampérmeter s pamäťou. Jednoducho riešené ovládanie umožňuje nastavenie hodnôt predfuku/dofuku plynu, funkcie SOFT START, dohorenie drôtu, bodovanie a pulzovanie. Ovládanie umožňuje nastavenie dvojtaktného a štvortaktného režimu. Progresívne zavádzanie drôtu umožňuje bezproblémové zavádzanie drôtu. Elektronická regulácia rýchlosti posuvu drôtu disponuje spätnoväzbové reguláciou posuvu drôtu, ktorá zaisťuje konštantnú nastavenú rýchlosť posuvu.


Technické dáta:

Vstupné napätie 50 Hz: 3x400 V
Rozsah zváracieho prúdu: 30-195 A
Napätie na prázdno: 19-34V
Počet reg. Stupňov: 10
Zaťažovateľ 25%/* 15%: 195 A
Zaťažovateľ 60%: 160 A
Zaťažovateľ 100%: 140 A
Sieťový prúd/príkon 60%: 7,5 A/5,2 KVA
Vinutia: Cu
Istenie: 16 A
Štandardne osadené kladkou: 0,8-1,0
Rýchlosť podávania drôtu: 1-20 m/min
Krytie: IP 21
Trieda izolácie: F
Normy: ISO/IEC 60974-1, EN 50199
Rozmery DxŠxV: 791x488x645 mm
Hmotnosť: 62kg

Priemer drôtu:
oceľ, nerez: 0,8-1,0
hliník: 0,8-1,0
trubička: 0,8-1,0