Drevený domček, hrúbka steny 28 mm, vonkajšie rozmery š 364 xd 244 cm, vonkajšia plocha domčeku 8,88 m2.

Nemecká kvalita od prémiového nemeckého výrobcu Karibu Holztechnik GmbH.

Upozornenie - domček na obrázku môže obsahovať príplatkové prvky, ktoré nie sú obsahom základného balenia (typicky podlaha alebo strešná krytina).

Prednosťou tohto modelu sú dve miestnosti, každá so samostatným vchodom. Domčekmá pultovú strechu. Stavebným materiálomdomčeku sú profily sily 28 mmperfektne vyfrézovanejzo severského smreka.Dodávame ako stavebnicu v rozloženom stave, kde sdzajú tvoria jednotlivé drevené profily, ktoré iba sesadíte k sebe a zoskrutkujete, strechu tvorí celistvá doska. To garantuje extrémne jednoduchú montáž, ktorú zvládne každý český domáci majster.

Krátky popis:

  • dve miestnosti, každá so samostatným vchodom
  • dvojkrídlové dvere na pántoch o celkovej svetlosti š 140 xv 173 cm
  • jednokrídlové dvere na pántoch š 81 xv 173 cm
  • 1x oknov každom dvernom krídle (presklenie z plastového skla)
  • dodávanébez podlahy
  • v balení je všetko potrebné kovanie
  • obsahom balenia je základový tlakovo impregnovaný nosný podlahový rošt (rám) zo severskej borovice, na ktorý je možné rovno priskrutkovať podlahu

Základy domčeku:
Venujte prosímMIMORIADNUstarostlivosť pri budovaní základu pre domček. Základ postavte tak, aby horná hrana základu presahovala asi 5 cm okolitý terén. Základ musí byť presnevyvážaný do vodorovnej roviny a odvodnený, aby základové trámiky ležali v rovine. Aby bolo zabránené priamemu kontaktu so zemou a vniknutiu zemnej vlhkosti do trámikov, podložte nosný rošt domčeka pásky z bitúmenové lepenky (nie sú súčasťou dodávky).Pre trvanlivosť základe je nutné dodržať tieto najdôležitejšie predpoklady -podklad,pravouhlosťapresná rovina. S kvalitným základom vydržia domček o mnoho rokov dlhšie. Nechajte si poradiť alebo základ zhotoviť odborníkom-stavbára.

Podlaha:
Ak domček rovno staviate na dlažbe, betónu alebo inom pevnom a nosnom povrchu, tak podlahu tak úplne nepotrebujete. Avšak ju odporúčame, je to z užívateľského hľadiska oveľa príjemnejšie, podlaha vám pomôže vytvoriť oveľa útulnejšie a čistejšie vnútorný priestor domčeka.Podlahový rám (rošt) ztlakovo impregnované severskej borovice, na ktorý sa dá priskrutkovať podlaha, je obsahom základného balenia domčeku.Pre stavbu podlahy nie je úplne nutné prikupovať originálne podlahu, na podlahový rám možno priskrutkovať podlahu z akéhokoľvek vhodného materiálu (palubovky, OSB dosky a pod.), ktorý prirežete na požadované rozmery. Dokúpením originálne podlahy ale získate istotu, že všetko"pasuje" a ušetríte si tak časť práce. Položenie podlahy je nutné v prípade, že domček postavíte na mäkkom povrchu. Vlastný originálny podlaha sa skladá z 19 mm masívnych smrekových profilov s perom a drážkou. Podkladová konštrukcia (nosný rám) je potom tvorená 60 mm širokými, tlakovo impregnovanými podlahovými nosníkmi (už obsiahnuté v základnom balení). Originálne modely podláh nájdete v tomto eshope v menu montážne príslušenstvo KARIBU.

Strecha:
strecha je zhotovená z drevených dosiek. Strešná krytina nie je obsahom dodávky a je nutné ju ihneď po stavbe doplniť podľa vlastnej voľby. Pre domčeky so šikmou strechou odporučí samolepiace bitúmenovou lepenku, na plochej strechy samolepiace strešné hliníkovo-bitúmenovou fóliu. Pri strechách so sklonom>15oje vhodný aj bitúmenový šindeľ.

Povrchová úprava domčeka:
Domčeky KARIBU dodávame v závislosti od modelu vo dvoch prevedeniach - prírodné drevo alebo v profesionálnom náteru.
prírodné drevo- pred montážou musia byť všetky stavebné diely ošetrené hlboko pôsobiacim základným náterom a preventívnym náterom proti zamodraniu a plesni, a to z vonkajšej aj vnútornej strany dielcov. Pre konečný náter použite aj vo vnútornom priestore poveternostne odolnou lazúru s dobrými fyzikálnymi vlastnosťami, ktorá ochráni drevo proti vlhkosti a slnečnému žiareniu. Lazúra by mala byť zároveň vodeodpudivá, svetlostála a vlhkosti odolná. Dbajte na to, aby lazúra mala dostatok farebného pigmentu, pretože inak by mohlo dôjsť k zošednutie dreva. Nepoužívajte žiadny lak! Nechajte si podrobne poradiť od odborného predajcu farieb, čo sa týka ochrany prírodného ihličnatého dreva a dodržujte pracovný postup výrobcu náterovej hmoty. Ďalšie náter vykonávajte po dokonalom zaschnutí a vyvetraní. Dôkladnú ochranou dreva ovplyvníte zásadne životnosť záhradného domčeka. Povrchovú ochranu domčeka je nutné pravidelne opakovať a domček tak udržiavať v dobrom stave.
Profesionálne KARIBU FARBSYSTEM- drevené profily sú z vonkajšej strany už vo výrobe opatrené kvalitnou vodoodpudivou farbou, ktorá ochráni drevo pred vplyvom UV žiarenia a počasie. Vnútorná strana zostáva vždy v prírodnom neošetrenom stave. KARIBU FARBSYSTÉM sebou nesú istú počiatočnú investíciu, ale v konečnom dôsledku veľkú úsporu času, práce i peňazí. K dispozícii sú v závislosti od modelu až 3 odtiene - tmavo šedá RAL 060 40 05, piesková RAL 1019 a svetlošedá RAL 7042.

Skladovanie pred montážou:
Pozor, balík s materiálom nie je vodou
ý. Folie chráni drevo len proti znečisteniu. Skladujte preto stavebné sadu až do konečnej montáže v suchu, nie priamo položenú na zemi, chránenú proti vplyvom počasia (vlhkosť, slnko atď.). Neskladovať vo vykurovanom priestore!

Povolenie k stavbe domčeku:
Drevený domček s pevnými základmi môževyžadovaťurčitápovolenieod miestnych úradov. Preto radšejpred nákupom domčekuoverte
na stavebnom úradeaktuálnu situáciu s územným rozhodnutím (rozhodnutie o umiestnení stavby). Odporúčame na všetkých miestnych úradoch overiť platné predpisy pre oblasť plánovanej stavby domčeka, pretože stavba domčeka môže byť úrady zrovna v mieste vašej záhrady z rôznych dôvodov obmedzená. Ak máte záhradku (pozemok) v nájme, tak sa musíte dohodnúť aj s jej majiteľom.

Doprava:
Osobný odber na našich pobočkách je možný, však počítajte s veľkou hmotnosťou domčeka as nutnosťou zodpovedajúceho prívesného vozíka alebo radšej dodávky (napr. tranzitu).
Ak si objednáte našu dopravu, tak domček dopravíme vrozloženomstave najbližšiehranici vášho pozemku.Domček bude zložený vedľa nákladného vozidla, ktoré príde čo najbližšie vami udanej adrese. Akúkoľvek ďalšiu manipuláciu so zloženým domčekom (napr. Z miesta zloženie na záhradu, do garáže) si musí zabezpečiť kupujúci, dopravca ďalšie premiestňovanie domčeka nezabezpečuje.Pri vykládke je nutná spolupráca
kupujúceho. Predovšetkým u väčších domčekov vopred počítajte s tým, že zabalený domček môže predstavovať viac paliet o celkovej hmotnosti v stovkách kg!

Rozmery balenia 365x121x58 cm
Hmotnosť domčeku
700 kg


Kategória: Drevené domčeky
Šírka (vonkajší): 3.64
Dĺžka (vonkajšie): 2.44
Zastavaná plocha: 8.88m2
Vnútorné plocha: m2
Šírka dverí: 1.40
Výška dverí: 1.73
Výška steny: 2.10
Výška (vonkajší): 2.34 m
Dvere: dvojkrídlové na pántoch
Sila steny domčeka: 28mm
Sila strechy: 16mm
Strešná krytina (obsah dodávky): nie
Plocha strechy: 10.50m2
Sklon strechy: 3o
Podlaha pribalená: nie
Okná (materiál presklenie): plexisklo
Zaťaženie stre chy na sneh: 75kg/m2
Povrchová plocha k náteru: m2
Výrobca: KARIBU
Hmotnosť: 700kg
Farba: drevo