Čerpadlo do suda 250W je pri dnešných cenách stočného ideálnym pomocníkom pri odčerpávaní, či prečerpávanie dažďovej vody, uskladnené napr. V sude na dažďovú vodu, nádrži, alebo nádrži a to až do teploty 35 ° C. Čerpadlo na dažďovú vodu 250 W je však vhodné aj pre zavlažovanie záhrady, vďaka nerezové ohybné trubke, uzavíratelnému kohúta, zakončenom vonkajším výstupným adaptérom ¾ "(19mm) je možné bez problému pripojiť záhradnú hadicu. Čerpadlo do suda 250 W umožňuje bezpečné zavesenie čerpadla za okraj suda, či nádrže.

Čerpadlo do suda 250W sa k sieti pripája pomocou integrovaného 10 metrového, 3 vodičového kábla s gumovým plášťom a s ochranným kontaktom vo vidlici, pričom prierez jednotlivých vodičov činí 1,5 mm². Čerpadlo na dažďovú vodu 250W disponuje plavákovým spínačom, ktorý zabezpečuje automatické zapnutie či vypnutie čerpadla v závislosti na výške hladiny vody, tú možno ľahko regulovať vďaka nastaviteľnému držiaku v rukoväti sudového čerpadla. Plášť obehového čerpadla 250W PROTECO je vyrobený z vysoko odolného ABS plastu. Spoľahlivý a hlavne hospodárnu prevádzku čerpadla do suda PROTEC zabezpečuje výkonný, bezúdržbový asynchrónny motor s výkonom 250W, ktorý je zostavou tesnenie hermeticky oddelený od sacej komory a nehrozí tak k prípadnému nežiaducemu vniknutiu vody do elektroinštalácie.

Čerpadlo do suda 250W disponuje vyberateľným filtrom, chrániace čerpadlo pred vniknutím a zanesením nečistotami. Integrovaný tepelný ochranný spínač chráni čerpadlo pred preťažením.