Zváracia kukla ASK 300

Zváracie kukly ASK 300. Model ASK 300 je vyrobený a vybavený špeciálne vyvinutou čelenkou. Keď otočí kuklu od tváre, čelenkový mechanizmus presunie ťažisko nižšie a to sa zhoduje so stredom hlavy zvárača. Design kukly znižuje zaťaženie svářečovy hlavy a krku, zvárač sa tým cíti pohodlnejšie pri práci než kedykoľvek pred tým.

Keď nastane moment zvárania (pri vzniku zváračského oblúka), automaticky sa zmení filter od jasného po tmavý a to len za 1/30 000 sekundy. Po ukončení zvárania (zváracieho oblúka) dôjde k automatickému zosvetlenie filtra od tmavej k jasnej. Zvárač môže zmeniť za ako dlho sa filter vracia do jasného stavu. Čas je nastaviteľný otáčaním potenciometra vnútri kukly (delay time) otáčaním do pozícií (short) 0, 2 s až 0, 8 s (long). Nastavením potenciometra (sensitivity) hodnota 1 - 5 sa nastavuje citlivosť kukly na okolité svetlo a zmeny, ktoré nastanú pri začatí zváraní (vznik oblúka).

Kukla ASK 300 je napájaná solárnou batériou a má dve vstavané 3 V lítiové batérie, ktoré sú záložné. Nie je preto nutná žiadna výmena batérií. Pri bežných zváracích podmienkach môžeme očakávať životnosť batérií viac ako šesť rokov. Rozdielové tieňovanie Din9 do Din13 je nastaviteľné potenciometrom na boku kukly. Výrobok je v zhode s príslušnými DIN, ISO, EN bezpečnostnými normami a ANSI Z87-1-2003. Extrémne vysoký výkon UV / IR samostmievacích filtrov poskytuje úplnú ochranu pre oči a tvár proti UV / IR žiarenia počas zvárania. Ochrana UV / IR a jej stupeň odtieňa 16 (DIN) poskytuje zváračom pohodlie pri práci.

Technické dáta:
Veľkosť okna filtra 98 x 43 mm
UV / IR ochrana DIN 16 po celú dobu
Napájanie solárne
Stmievací čes 1/30 000 s
Pracovná teplota -5 ° C do + 55 ° C
Veľkosť filtra 110 x 90 x 9 mm
Voliteľné nastavenie DIN 9 - 13
Zapnutie plne automatické
Zosvetlené nastaviteľné 0, 25 0, 80 s / shot - long /
Skladovacia teplota 20 ° C až 70 ° C
Celková hmotnosť 450 g