Rad AIRPROFI je určená pre profesionálov a zvlášť náročných užívateľov. AIRPROFI je značka kompresorov v mimoriadne robustnom prevedení, ktoré sú koncipované pre každodenné náročné profesionálne použitie. Veľmi kvalitné prevedenie a vybavenie zaručuje dlhú životnosť všetkých kompresorov série AIRPROFI. Obojstranná antikorózna ochrana tlakovej nádoby žiarovým zinkovaním. Záruka 15 rokov proti prehrdzaveniu.


Kvalitný sací filter s filtračnou kartušou zaisťuje čistý nasávaný vzduch pri vysokom prietoku. Dvojvalcový výkonný agregát zo šedej liatiny v spojení s nízkymi otáčkami zaručuje maximálne pokojný beh a dlhú životnosť. Chladič s veľkoplošnými chladiacimi lamelami zaisťuje nízku teplotu vzduchu na vstupe do tlakovej nádoby. Pružné pancierované hadicové vedenie s tepelnou ochranou odolné proti vibráciám zaručuje dlhú životnosť. Rozbehový odľahčovací ventil uľahčujú rozbeh.


AIRCRAFT® ako prvý výrobca ponúka kompresory série AIRPROFI sériovo vybavené tlakovými nádobami s vnútorným aj vonkajším žiarovým zinkovaním. Tým zaručujeme dlhodobú antikoróznu ochranu. U série AIRPROFI získate záruku 15 rokov proti prehrdzaveniu. Veľké koleso vetráku a vedenie vzduchu zaisťujú optimálne chladenie kompresora. Stabilný riaditeľný podvozok s parkovacou brzdou v spojení s veľkými kolesami a pneumatikami plnenými vzduchom umožňuje pohodlnú prepravu (kompresor sa za jazdy nemusí nadvihovať).


Piestový kompresor. Ergonomicky vhodne tvarované predĺžené držadlo pre pohodlnú a bezpečnú prepravu. Gumová rukoväť zamedzuje prekĺznutiu. Na kompresora sú použité iba pevné skrutkové spoje (žiadne hadicové spojky). Filtračným regulátorom tlaku (v dodávke) možno plynulo nastavovať pracovný tlak, pri súčasnom odlučovanie nečistôt, oleja a kondenzátu. Dva prehľadné manometre ukazujú pracovný tlak a tlak vo vnútri tlakovej nádoby. Tri odberné miesta tlakového vzduchu pre filtrovaný tlakový vzduch, filtrovaný a olejovaný stlačený vzduch a jeden priamy výstup tlakového vzduchu z tlakovej nádoby. Sériovo u všetkých odberných miest s jednoručnými bezpečnostnými spojkami vybavenými podľa DIN EN 983. Vďaka odvzdušňovací technológii s dvoma oddelenými aretačnými systémy je dosiahnutá vyššia bezpečnosť práce.

 

Rozsah dodávky:
Bezpečnostné rýchlospojky ovládané jednou rukou
Regulátor tlaku s filtrom
dva manometre
Tri odberné miesta
Značkový tlakový spínač CONDOR


Technické parametre:
Kompresný systém: HOS
Maximálny prietok: 850 l / min
Plniaci výkon cca: 680 l / min
Maximálny prevádzkový tlak: 10 bar
Objem tlakovej nádoby: 200 l
Valce / stupne: 2/2
Otáčky: 1240 ot./min
Príkon: 5500 W
Elektrické pripojenie: 400 V
Rozmery: 1190 × 1150 × 680 mm
Hmotnosť: 139 kg
Hladina akustického tlaku LPA (4 m): 95 dB (A)