HDSC technology - najnovšie profesionálnetechnológie pre elektronickú reguláciu výkonua ochranu pri nabíjaní u lítiových akumulátorov. Výsledkom je nielen precízne priebeh nabíjania, kedy je neustále monitorovaný každý jednotlivý článok v batérii a podľa aktuálnych potrieb dobíjaný, ale aj unikátny riadenie výkonu, kedy sa batéria dokáže optimálne prispôsobiť ktorémukoľvek stroji z rady Scheppach 40V a poskytnúť vždy maximálny výkon a využiť maximálne svoju kapacitu . Ďalším pozitívnym dopadom technológie HDSC jezvýšenie životnosti akumulátora,maximálnepredĺženie doby chodu strojana jedno nabitie aochrana samotnej batériepred preťažením alebo prehriatím.

Ukazovateľ stavu nabitia- jednoduchá indikácia stavu nabitia batérie pomocou 4 integrovaných LED diód. Indikátor nie je súčasťou stroja, ale batérie, takže môžete zistiť okamžitú kapacitu batérie bez toho ju musíte vkladať do stroja.

Výkonné články batérie- kvalitné lítium-iónové články spolu s chytrou elektronikou umožňujú okamžitý prísun potrebnej energie aj vo chvíli skokového zvýšenia potrebného výkonu. Články sú chránené odolnou konštrukciou batérie s vstavanou ochranu proti nárazu.

Jedna 40 V batérie poháňa všetko - je veľa systémov, kde Vám stačí jedna batéria na celú škálu náradia. Vďaka chýbajúce alebo lacné elektronike sa často stane, že batéria s niektorým strojom funguje dobre, ale s iným nie. Je to preto, že v odberových krivkách rôznych druhov strojov sú obrovské rozdiely. Vďaka vyspelej elektronike batérie"spozná", v ktorom stroji Scheppach je a dokonale sa mu prispôsobí. Vy tak dostanete z každého stroja maximálny výkon aj pracovnú dobu.