Benzínová kosačka s pojazdom VeGA 51 HWXV 6in1

Záhradná kosačka benzínová VeGA 51 HWXV 6 in1 s variabilným pojazdom. Medzi kosačkami vyniká vo svojej kategórii vďaka svojmu kvalitnému spracovaniu, výbavou aj dizajnom. Základom je silný 4 taktový motor 5 PS (HP) OHV VeGA. Spoločne s 51cm širokým záberom, odolným oceľovým skeletom a vysokou kapacitou sekanie, robia z tejto kosačky ideálnu voľbu pre stredné aj väčšie zatrávnenej plochy. Funkcia 6v1 znamená, že kosačka vie zbierať pokosenú trávu do koša, mulčuje, a alebo môže vyhadzovať trávu bočným deflektorom i zadným deflektorom von. Vďaka bočnému i zadnému vyhadzovaní sa skvele hodí pre kosenie prerastenej trávy tam, kde si iné typy motorových kosačiek bez týchto funkcií neporadí.

Veľké zadné pojazdové kolesá i predné kolesá sú uložené v oboustraných guličkových ložiskách, centrálne nastavenie výšky kosenia je u značky VeGA tiež samozrejmosťou, ako ergonomické mäkčené madlo. Objemný zberný kôš s kapacitou 70 litrov má ukazovateľ naplnenia. Na kosačky VeGA je poskytovaná predĺžená záruka 3 roky.

Technické parametre:

Vlastné pojazd: ÁNO
Typ motora: 5,5 PS, 4-takt OHV VeGA, 170ccm
Štartovanie: Ručné, ťahacie štartér
Max. výkon motora *: 3600 rpm, 5 PS
Výkon motora **: 3060 rpm, 4 PS
Objem nádrže: 1,5 l
Nastavenie výšky: 25-80 mm, centrálny
Šírka kosenia: 510 mm
Objem koša: 70 l
Podvozok: Kvalitná oceľ Kovová prevodovka: ÁNO
Guličkové ložiská: ÁNO
Mulčovanie: ÁNO
Vyhadzovanie bokom: ÁNO
Zadné vyhadzovanie: ÁNO
Rýchlosť pojazdu: variabilná daná motorom 3,0 - 4,0 km/h
Veľkosť kolies: predné/zadné 180/255 mm
Hmotnosť: 35 kg

 

Kosačku možno tiež veľmi dobre uskladniť, ľahko vymeniť nôž a tiež kosačku po práci vyčistiť. Veľmi jednoduchá je taktiež výmena noža a servisovanie. Kosačku možno otočiť a postaviť, týmto sa veľmi ľahko dostanete na spodnú časť žacieho ústrojenstva, uloženie náprav a prevodovku.