Táto akumulátorová trávna kosačkamoderný výkonný a bezúdržbový motor PowerMax. Najpohodlnejšia cesta údržby vašej záhrady - vysoký výkon, ľahké štartovanie, tichý chod, žiadne emisie ani otravný kábel, žiadny spotrebný materiál (olej, benzín, sviečky, filtre a pod.). Šasi a vyhadzovací tunel optimalizovaný pre výborný zber trávy. Kosačka má komfortné centrálne nastavenie výšky, ergonomickou protišmykovou rukoväť s indikáciou stavu batérie v zornom poli a jednoduché sklopenie riadidiel pre úsporu miesta pri skladovaní alebo prevoze.

Ďalej má táto aku kosačka objemný celoplastový kôš s indikáciou naplnenia, madlo pre pohodlné prenášanie a šasi z odolného polyméru. Nechýba ani bezpečnostný kľúčik proti nechcenému spusteniu stroja. Možné kombinovať s akoukoľvek batériou a nabíjačkou Riwall. 2 roky plná záruka na batériu - v prípade problému bude automaticky vymenená za novú. Stroj bezpečne prešiel všetkými skúškami nemeckej prestížnej skúšobnej organizácie TÜV. Podmienky predĺženej záruky nájdete tu .

Batérie a nabíjačka nie sú súčasťou dodávky!

PowerMax technology:

Najnovšia bezuhlíkové technológie motorov prináša silu, ktorá bola predtým vyhradená len benzínovým stojům. Oproti nim ale prináša rad výhod - ľahké štartovanie, žiadna údržba, žiadne náklady na spotrebný materiál (benzín, olej, filtre sviečky, a pod.), Tichý chod a nulové emisie.

Princíp: stator je umiestnený na vonkajšej strane motora a rotor opatrený permanentnými magnetmi sa otáča vnútri. Vďaka tomu nie sú cievky toľko namáhané, odpadá brzdný efekt uhlíkov a rovnako tak nadmerná produkcia tepla, ionizujúcich iskier aj nebezpečenstvo zlyhania konštrukcie. Naviac je výrazne ľahšie cievky motora chladiť, ich umiestnenie umožňuje celý motor zapouzdřit, teplo odvádzať z jeho povrchu a vyhnúť sa zanášaniu celej zostavy vrátane ložísk. Celá konštrukcia je jednoduchšia a ľahšia ako klasický uhlíkový elektromotor.

Elektronická kontrola: sila, ktorá otáča hriadeľov je kontrolovaná elektronicky. Vďaka tomu motor odoberá iba toľko energie, koľko pri danom zaťažení potrebuje a navyše udržiava konštantný krútiaci moment. Máte tak rovnako sily pri malých i vysokých otáčkach a výdrž batérie sa výrazne predlžuje.

Vyššia účinnosť motora: vyššie otáčky motora PowerMax, menej pohyblivých súčastí, absencia trenia spôsobená uhlíky a výrazne nižšie zahrievanie majú za následok navýšenie výkonu oproti klasickým elektromotorom o 30 až 55%. Máte tak silu, na ktorú ste boli zvyknutí len pri najsilnejších elektrických alebo benzínových strojov.

Viac komfortu: vďaka novej technológii bez uhlíkov sú motory PowerMax tichšie než klasické elektromotory a majú až o 70% menej škodlivých vibrácií. Práca sa tak stáva veľmi pohodlná a príjemná.

Dlhšia životnosť: motory PowerMax sú prakticky bezúdržbové a vďaka modernej bezuhlíkové koncepcii a možnostiam zapuzdrenie sú veľmi odolné ako proti rázom, ktoré pri práci so záhradnou technikou bežne nastávajú, tak proti vniknutiu prachu a pod. Ich životnosť je tak takmer dvojnásobná v porovnaní s klasickými uhlíkovými motormi .

Technické parametre:

Záber (cm): 37
Typ akumulátora: lítium-iónový 40 V
Objem koša (l): 40
Priemer kolies (mm): 150/180
Typ motora: aku 40 V, bezuhlíkový, PowerMax
Nastavenie výšky kosenia: central, 5 pozícií
Výška kosenia (mm): 25-75
Výdrž na jedno nabitie: 25/50/70 min (podľa batérie)
Pojazd: Nie
Podvozok: PP
Plne zložiteľná ergon. riadidlá: Áno
Hmotnosť (Kg): 15.50