Profesionálny automatický káblový navijak pre upevnenie na stenu, strop alebo inú konštrukciu je vybavený el. káblom dl. 17 m, 1 zásuvkou 230 V s vypínačom a novým systémom aretácie aj navíjanie. Komfortné ovládanie vyťahovanie kábla s minimálnou silou a jeho automatická aretácia v ľubovoľnej pozícii (patentovaná konštrukcia) pri požadovanej dĺžke vytiahnutí. Krátkym povytiahnutím kábla sa západka aretácie uvoľní a kábel sa pomocou integrovaného pružinového systému riadene navíja späť do navijaka. Kábel sa pri automatickom navíjaní zaťahuje pomaly a tento pohyb je riadený presným vodiacim systémom, zabraňujúcim krútenie a zamotávaniu kábla. Nastaviteľný doraz navíjanie kábla zabraňuje prípadnému poškodeniu stien a predmetov v okolí navijaku.

Držiak navijaka umožňuje natáčanie telesa navijaku o 180 °. Jednoduchá montáž navijaku na stenu, strop alebo inú konštrukciu, inštalačný materiál je súčasťou dodávky (elektrický kábel H05VV-F 3G 1,5 mm2, medený vodič lanovaný, trieda 5, PVC izolácia a plášť, dl. 17 m, 1 zásuvka 250 V / 16 A).

Elektrický kábel je v navinutom stave chránený skriňou pred poškodením, čo významne predlžuje jeho životnosť. Navijak sa pripája na elektrickú sieť káblom dl. 1 m so zahnutou sieťovou vidlicou 250 V / 16 A. Po ukončení práce alebo po sezóne je možné teleso navijaku s káblom ľahko demontovať z držiaka. Prípadná výmena kábla je po odklopení veka telesa navijaka veľmi jednoduchá.

Výhody
teplotná ochrana
vynikajúci, pôsobivý dizajn
nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu
ideálne uplatnenie na záhrade, v garáži, v dielni aj v priemysle
certifikácia CE a RoHS
vysoká prevádzková spoľahlivosť a dlhá životnosť kompletného navijaka

Technické parametre:

elektrické napätie
dľžka elektrického káblu
délka prívodného káblu
typ elektrického káblu 
max. zaťaženie v rozvinutom stavu    
max. zaťaženie v navinutom stavu 
provozní teplota
farva navijaka
rozmery balenie 
hmotnosť
230 V / 50 Hz 
17 m (se zásuvkou 250 V / 16 A) 
1 m (se zahnutou sieťovou vidlicou 250 V / 16 A) 
H05VV-F 3G 1,5 mm2
3000 W
1000 W
- 5°C až + 45°C
kombinace červená-čierná
295 x 165 x 330 mm
6 kg