MIG / MAG poloautomaty Standard 4 kladkový posuv. MIG / MAG zváracie stroje pre ťažkú kovovýrobu a priemyselné nasadenie. KIT 205, 225 a 245 sú profesionálne zváracie stroje vybavené výkonným transformátorom s medeným primárnym a sekundárnym vinutím, robustným celokovovým posuvom drôtu s výkonným motorom a EURO konektorom.

Hlavné prednosti strojov KIT sú vynikajúce zváracie vlastnosti, 10 stupňová regulácia napätia, vysoký výkon, vysoké záťaže a spoľahlivosť. Stroje sú určené pre údržbárske prevádzky, kovovýrobu, zámočníctvo, karosárske dielne.

Analógové prevedenie STANDARD
Jednoduché a spoľahlivé ovládanie strojov KIT.
Ovládanie je prevedené jedným potenciometrom posuvu drôtu a dvoma ďalšími potenciometrami s vypínačom, ktorými sa zapínajú a nastavujú funkcie bodovania a pulzovanie.
Tento variant sa štandardne nevybavuje digitálnym voltampérmeter.


Digitálne riadiace jednotky Processor a Synergic:

Sú určené pre všetky zváracie stroje KIT (metóda MIG / MAG). Sú výkonné, spoľahlivé a veľmi jednoduché na ovládanie. Jednotky Processor a Synergic umožňujú nastavenie všetkých parametrov jediným potenciometrom. Dva prehľadné displeje zobrazujú nastavované hodnoty rýchlosti posuvu drôtu, časovej hodnoty predfuku / dofuku plynu, dohorenie drôtu atď., Ďalej zobrazujú okamžité zváracie parametre napätia a prúdu. Posledné namerané hodnoty V / A sú ukladané do pamäte s možnosťou ich spätného vyvolania.
Prevedenie Synergic naviac výrazne zjednodušuje nastavovanie zváracích parametrov. Jednoduchým nastavením priemeru zváracieho drôtu a použitého ochranného plynu obsluha určí typ programu. Potom už stačí len jednoduché nastavenie napätia prepínačom a jednotka Synergic vyberie a nastaví najvhodnejšie parametre rýchlosti posuvu drôtu.

Vybavenie strojov PROCESSOR a SYNERGIC:
Synergické stroje majú 4 resp. 6 programov
LOGIC - funkcia zjednodušuje a sprehľadňuje ovládanie
Digitálny voltampérmeter s pamäťou. Možnosť vyvolania posledných nameraných parametrov
Spätnoväzobný regulátor rýchlosti posuvu drôtu zaisťujúci konštantnú rýchlosť
Rovnomerná / lineárne regulácia posuvu drôtu od 0,5 do 20 m / min po 0,1 m / min
Konektor diaľkového ovládania UP / DOWN
Funkcia bodovania a pulzácie
Funkcia štvortaktu a dvojtaktu
Umožňuje nastavenie časových hodnôt predfuku / dofuku plynu, dohorenie drôtu, doba bodu a pulzu
SOFT START - funkcia umožňuje nastavenie približovacej rýchlosti drôtu a času nábehu rýchlosti drôtu
Funkcia zavádzanie drôtu a testu plynu
Digitálny ukazovateľ rýchlosti posuvu drôtu

Analógové prevedenie STANDARD
Jednoduché a spoľahlivé ovládanie strojov KIT. Ovládanie je prevedené jedným potenciometromposuvu drôtu a dvoma ďalšími potenciometrami s vypínačom, ktorými sa zapínajú a nastavujúfunkcie bodovania a pulzovanie. Tento variant sa štandardne nevybavuje digitálnym voltampérmeter.
Digitálne prevedenie PROCESSOR
Jednoduché ovládanie a nastavovanie všetkých hodnôt je prevedené jedným potenciometrom a dvoma tlačidlami. K jednoduchosti ovládania prispieva funkcia LOGIC. Stroje s týmto ovládaním sú štandardne vybavené digitálnym voltampérmeter s pamäťou - funkcia HOLD. Jednoducho riešenéovládanie umožňuje nastavenie hodnôt predfuku / dofuku plynu, funkcie SOFT START, dohoreniedrôtu, bodovanie a pulzovanie. Ovládanie umožňuje nastavenie dvojtaktného a štvortaktného režimu.Progresívne zavádzanie drôtu umožňuje bezproblémové a rýchle zavádzanie drôtu. Elektronickáregulácia disponuje spätnoväzbové reguláciou rýchlosti posuvu drôtu, ktorá zaisťuje konštantnúnastavenú rýchlosť posuvu.

Synergické prevedenie SYNERGIC
Jednoduchým nastavením priemeru zváracieho drôtu a použitého ochranného plynu obsluha určí typ programu. Potom už stačí len jednoduché nastavenie napätia prepínačom a ovládacia jednotka Synergic vyberie a automaticky nastaví najvhodnejšie parametre rýchlosti posuvu drôtu. Jednoduché ovládanie a nastavovanie všetkých hodnôt je prevedené jedným potenciometrom a troma tlačidlami. K jednoduchosti ovládania prispieva funkcia LOGIC. Stroje s týmto ovládaním sú štandardne vybavené digitálnym voltampérmeter s pamäťou. Jednoducho riešené ovládanie umožňuje nastavenie hodnôt predfuku / dofuku plynu, funkcie SOFT START, dohorenie drôtu, bodovanie a pulzovanie. Ovládanie umožňuje nastavenie dvojtaktného a štvortaktného režimu. Progresívne zavádzanie drôtu umožňuje bezproblémové zavádzanie drôtu. Elektronická regulácia rýchlosti posuvu drôtu disponuje spätnoväzbové reguláciou posuvu drôtu, ktorá zaisťuje konštantnú nastavenú rýchlosť posuvu.

Technické parametre:

Vstupné napätie 50 Hz

3x400 V

Rozsah zváracieho prúdu

30-195 A

Napätie na prázdno

19-34V

Počet reg. stupňov

10
Zaťažovateľ 25% / *15%

195 A

Zaťažovateľ 60%

150 A

Zaťažovateľ 100%

120 A

Sieťový prúd / príkon 60%

6,8 A / 4,6 KVA

Vinutia

Cu

Istenie

16 A

Štandardne osadené kladkou

0,8-1,0

Rýchlosť podávania drôtu

1-20 m/min

Priemer drôtu oceľ, nerez
hliník
trubička

0,8-1,0
0,8-1,0
0,8-1,0

Kryie

IP 21

Trieda izolácie

F

Normy

ISO/IEC 60974-1, EN 50199

Rozmery

645 x 488 x 791 mm

Hmotnosť

62 kg
Set obsahuje:
  • 1x KIT 225 Standard
  • 1x Zvárací horák Binzel 15 AK 4M
  • 1x redukčný ventil