Štiepačka na drevo Scheppach Compact 8 T (230 V)

Štiepačka na drevo Scheppach Compact 8 T (230 V) prichádza ako prvá na trh s úplne novou generáciou výkonných štiepačov na drevo. Compact 8 T je štiepač, ktorý užívateľovi ponúkne veľa komfortnej aj bezpečnostnej výbavy výbavu a vďaka veľkej štiepacej sile takmer ôsmich ton si ľahko poradí so všetkými druhmi tvrdých aj mäkkých drevín. Všetko je navyše zabalené vo veľmi kompaktnej konštrukcii, s minimálnymi nárokmi na skladovací priestor. Výška stroja tak v najnižšej polohe ani neprekonáva jeden meter. Štiepačka je tiež oveľa stabilnejšia a lepšie ovládateľná ako bežné vertikálne štiepače.

Štiepačka na drevo Scheppach ako prvá vo svojej kategórii spĺňa, vďaka mnohým patentovaným riešeniam, najnovšie európske bezpečnostné predpisy a vaše zdravie je tak ochránené na najvyššiu možnú mieru. Spĺňa aj veľmi prísnu nemeckú normu GS. V kategórii do ôsmich ton je to jediný štiepač, ktorý môže štiepať aj metrové polená. Na stroji nájdete systém rýchleho a automatického návratu piestu, bezpečnostné obojručné ovládanie, nízku základňu s rozšírením pre dokonalú stabilitu, prídavný výkyvný stolík na štiepanie polien rôznej dĺžky v rôznych výškach, bezpečnostné ramená chrániace poleno proti vypadnutiu a mohutný rozširovací štiepací klin, ktorý si poradí. polene s priemerom až 350 mm.

Najmodernejší motor z bezuhlíkovou technológiou má oveľa vyššiu účinnosť ako bežné motory, šetrí elektrickú energiu a je takmer bezúdržbový. Štiepačka je vybavená systémom Vario, vďaka ktorému si môžete nastaviť dĺžku štiepacej dráhy podľa veľkosti polena a opäť tak šetriť čas aj elektrickú energiu. Robustný podvozok s dvoma kolesami umožňuje pohodlné premiestňovanie stroja. Celá konštrukcia štiepača je navrhnutá s ohľadom na čo najdlhšiu životnosť. Je vyrobená z akostnej ocele potiahnutej kvalitným náterom naneseným pomocou modernej práškovej technológie. Užívateľ ďalej ocenia výber z variantov na 230 V alebo 400 V, možnosť predĺženej záruky a kvalitné servisné zázemie najväčšieho výrobcu štiepačov v Európe. 8 ton VARIO systém.

Podmienky predĺženej záruky nájdete tu .

Technické parametre:
Typ motora: 230 V. 50 Hz. indukčné
Príkon : 3150 W
Štiepací tlak : 7.95 t
Rýchlosť štiepania: 3.2 cm/s
Rýchlosť späť: 16 cm/s
Dĺžka polena: max 107 cm
Priemer polena: 8-35 cm
Objem olejovej náplne: 4.8 l
Rozmer stola: 366 x 356 x 50 mm