Compact 15 T - vertikálny štiepač na drevo 15t Scheppach prichádza ako prvý na trh s úplne novou generáciou výkonných štiepačov na drevo.

  • Compact 15 T je štiepač, ktorý užívateľovi ponúkne všetku mysliteľnú výbavu a vďaka mohutnej štiepacej sile pätnástich ton si ľahko poradí so všetkými druhmi tvrdých aj mäkkých drevín. Všetko je navyše zabalené vo veľmi kompaktnej konštrukcii, s minimálnymi nárokmi na skladovací priestor.
  • Výška stroja tak v najnižšej polohe sotva prekonáva jeden meter. Stroj je tiež oveľa stabilnejší a lepšie ovládateľný ako bežné vertikálne štiepače. Štiepačka ako prvá vo svojej kategórii spĺňa, vďaka mnohým patentovaným riešeniam, najnovšie európske bezpečnostné predpisy a vaše zdravie je tak ochránené na najvyššiu možnú mieru.
  • Spĺňa aj veľmi prísnu nemeckú normu GS.
  • Na stroji nájdete systém rýchleho a automatického návratu piestu , bezpečnostné obojručné ovládanie, nízku základňu s výsuvným rozšírením pre dokonalú stabilitu, prídavný výkyvný stolík na štiepanie polien rôznej dĺžky v rôznych výškach, bezpečnostné ramená chrániace poleno proti vypadnutiu , integrovaný zdvihák ťažkých polien pre ľahkú manipuláciu. ťažkými kmeňmi a mohutný rozširovací štiepací klin , ktorý si poradí aj s polenami s priemerom až 450 mm.
  • Najmodernejší motor z bezuhlíkovou technológiou má oveľa vyššiu účinnosť ako bežné motory, šetrí elektrickú energiu a je takmer bezúdržbový.
  • Štiepačka je vybavená systémom Vario , vďaka ktorému si môžete nastaviť dĺžku štiepacej dráhy podľa veľkosti polena a opäť tak šetriť čas aj elektrickú energiu. Robustný podvozok so systémom troch veľkých kolies umožňuje pohodlné premiestňovanie stroja.
  • Celá konštrukcia štiepača je navrhnutá s ohľadom na čo najdlhšiu životnosť. Je vyrobená z akostnej ocele potiahnutej kvalitným náterom naneseným pomocou modernej práškovej technológie. Užívateľ ďalej ocenia možnosť predĺženej záruky a kvalitné servisné zázemie najväčšieho výrobcu štiepačov v Európe. 15 ton Systém VARIO.

Podmienky predĺženej záruky nájdete tu .

Technické parametre:
Typ motora: 400V. 50Hz. indukčné
Príkon: 3500 W
Štiepací tlak: 15 t
Rýchlosť štiepania: 3.8 cm/s
Rýchlosť späť: 12.8 cm/s
Dĺžka polena: max. 107 cm
Priemer polena: 12-45 cm
Objem olejovej náplne: 7 l
Hmotnosť: 185.5kg