Pozor - označenie 6x8, 6x10, 6x12 je len označenie typu a nevyjadruje veľkosť skleníka - tá je uvedená v texte.

Lanitplast PLUGIN NEW = modernizovaný modelový rad 2016 doplnená o dve nové strešné lišty, ktoré spevňujú strešnú konštrukciu skleníka a výrazne tak zvyšujú jej odolnosť proti poškodeniu veterným počasím alebo snehom.

Verzia STANDARD = obsahom dodávky je len hliníková konštrukcia, presklenie z polykarbonátu a pozinkovaná oceľová základňa.

Skleníky radu Lanitplast PLUGIN NEW 6' sú zaradené do kategórie HOBBY - sú v Českej republike skompletizované z jednotlivých komponety. K skleníkom je v SR doplnené polykarbonátové presklenie. Presklenie z polykarbonátu je zasunuté do hliníkových profilov. Jedná sa o moderné dokonalé riešenie, ktoré zásadne zvýšilo celkovú pevnosť a stabilitu celého skleníku. Súčasne sa výrazne zvýšila aj odolnosť skleníku voči nárazom vetra i snehovému zaťaženie. Skleník je vyrobený z eloxovaných hliníkových profilov, presklenie je z tepelno-izolačných dvojstenných komôrkových polykarbonátových dosiek sily 4 mm.

Uchycení polykarbonátu - systém Plugin

Polykarbonát - veľmi kvalitný dvojstenný polykarbonát s UV filtrom (nekrehne, nežltne). Z dôvodu zaistenia maximálnej kvality vyrábame presklenia k väčšine skleníkov v našej firme a používame komôrkový polykarbonát Marlon (výrobca Brett Martin - Veľká Británia) alebo polykarbonát SUNLITE (výrobca Palram Europe - Nemecko). Oba polykarbonáty naša firma oficiálne dováža do ČR ako regionálny partner ich výrobcov a máme na ne vlastný českej skúšobné protokoly (vystavenej na LANIT PLAST, s.r.o.). Ide tak o jedny z mála skleníkov na českom trhu, ktoré sú osadené preukázateľne kvalitným polykarbonátom s na krytie českou certifikáciou (pozri odkaz na českej certifikáty na konci stránky).

Smluvní záruka 10 let na nerozbitnost polykarbonátu krupobitím

Osvědčení SZÚ

Obsahom balenia sú jednokrídlové posuvné dvere (š x v otvore = 58 x 163 cm), AL profily, presklenie, 4x strešné ventilačné okienko s manuálnym otváraním, pozinkovaná oceľová základňa, všetok spojovací materiál. Skleník možné postaviť buď na murovanú (betónovú, inú) podmurovku alebo na základňu z pozinkovaného plechu (obsiahnutá v balení). Ku skleníku je možné dokúpiť rad nadštandardného príslušenstva - poličky, regály, automatické otvárače k týmto okienkam, teplomery, vlhkomery, zavlažovacie zariadenia, elektrické odporové vykurovanie pôdy.

Skleník dodávame ako stavebnicu s podrobným českým montážnym návodom. Balené v kvalitnom papierovej kartóne.

Základný montážny postup ku skleníku môžete vidieť na videu tu: https://www.youtube.com/watch?v=nRgtA-7W-gY

Test skleníka môžete vidieť na videu tu: https://www.youtube.com/watch?v=nhKBxOUsaWU

Upozornenie:
1) Ak máte v úmysle stavbu murované alebo betónové podmurovky, tak ju stavajte až po zakúpení skleníka a po montáži oceľovej základne (alebo konštrukcie skleníka). Uvádzané rozmery skleníka sú max vonkajšie rozmery skleníka a nemôžu byť použité pre vymeranie a stavbu podmurovky.

2) V prípade používania prírodných hnojív (konský / kravský hnoj, slepičince, apod.), Umelých hnojív, pesticídov, herbicídov a iných chemikálií môže po dlhšej alebo aj kratšej dobe dochádzať ku korózii oceľových dielov skleníka (základňa, skrutky, a pod.).

Technické parametre:
Kategória: Hliníkové skleníky
Hmotnosť: 64kg
Farba: strieborná
Str. okna: 4x
Zastavaná plocha: 7.03m2
Šírka (vonkajší): 1.90
Dĺžka (vonkajší): 3.70
Výška (vonkajší): 1.95
Dvere: posuvné
Šírka dverí: 0.58
Výška dverí: 1.63
Ukotvenie presklenia: presklenie zasunuté v AL profile
Materiál konštrukcie: eloxovaný hliník
Materiál presklenia: komôrkový polykarbonát 4 mm
Záruka na presklenie: zmluvnú - 10 rokov na nerozbitnosť krupobitím
Výrobca: LANIT PLAST
Základňa pribalená: áno