Infrasauna Standard 2002

"Saunovanie" v infračervenej kabíne je založené na princípe emisie infračerveného žiarenia špeciálnymi karbónovými žiaričmi, ktoré si nechal patentovať dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku už v roku 1965. Toto infračervené žiarenie prehreje telo hlboko do svalového tkaniva a k intenzívnemu poteniu tak dochádza už pri teplote okolo 50 ° C v prostredí, ktoré nezaťažuje organizmus. Po celú dobu pobytu v kabíne dýchate vzduch o teplote 20 až 55 ° C, pretože 80-90% vyžarovaného tepla vstrebe vaše telo a len zvyšok sa rozptýli do priestoru kabíny. To je zásadný rozdiel medzi klasickou saunou a infrasaunou.

Infrasauna je integrované, multifunkčné a luxusné zariadenie pre liečbu i relaxáciu, ktoré spoločne so saunou zahŕňa v sebe tiež výhody slnečné kúpele. Infračervený lúč je jej hlavným zdrojom energie. Vlnová dĺžka infračerveného lúča je 5,6 - 15 mikrometrov a je telom najlepšie absorbovaná. Infračervený lúč môže preniknúť 40 mm hlboko do ľudskej kože, tým dochádza k rezonanciu bunkových tkanív v tele, zrýchlenie krvného obehu a odstránenie nečistôt z tela. Preto má sauna veľmi dobrý vplyv na zdravie. Infrasauny s carbonovým ohrievačom vyžarujú infračervený lúč v širšom spektre ako infrasauny s keramickým ohrievačom. Infrasauny sú vhodné pre osoby, ktoré sa liečia s krvným tlakom, alebo ťažko znášajú vysokú teplotu v klasickej saune. Výhody carbonových infrasáun HealthLand.

!!!! AKCIA - Podlahové kúrenie + 2x uterák + 2x vonná esencia ZADARMO !!!!!

Výhody infrasaunování

Vyháňa z tela jedovaté látky - detoxikácia. Toxíny, rovnako ako sodík, alkohol, nikotín, karcinogénne ťažké kovy a ortuť sa postupne hromadí v ľudskom tele. Infračervené teplo stimuluje potné žľazy, aby prečisťoval a detoxikovalo pokožku.

Redukuje stres - Infračervené teplo uvoľňuje svaly a uvoľňuje telo napr. Pred masážou. Veľa masérov používa infračervené teplo k väčšiemu a hlbšiemu zážitku z masáže.

Prospieva Vašej koži - Infračervené teplo zlepšuje obeh, vylučuje nečistotu a chemikálie a odstraňuje odumreté kožné bunky. To všetko spevňuje Vašu pokožku a zmierňuje vytváranie vrások.

Znižuje váhu - súčasťou termoregulačného procesu ľudského tela je potenie v dôsledku zvýšenia srdcovej frekvencie a zrýchlenie metabolizmu. Telo potom začne vylučovať nadbytočnú vlhkosť, soli a podkožného tuky. Tuky sa vylučujú z tela pri teplote 42 ° C, keď sa telo potí a vylučujú sa z neho škodlivé látky. Vhodný doplnok pre redukciu váhy. Za 30 min. spáli až 600 cal.

Úľava od bolesti - infračervené teplo uľavuje od bolesti tým, že sa v tele rozširujú krvné cievy a zrýchľuje obeh, ktorým potom prúdi viac kyslíka, rýchlejšie sa dostáva k poraneným miestam a urýchľuje hojenie rán a poranení. Mnoho ľudí používa infračervené svetlo pre liečbu artrózy, svalového spazmu a reumatizmu.

Rovnaké výsledky, ako pri cvičení - pri 20 - 30 minútovom pobyte v infrasaune srdca vydá ten rovnaký výkon ako pri behu na 9 km. Infrasauny sú vhodné pre tých, ktorí nemajú čas na cvičenie alebo nemôžu cvičiť kvôli rôznym zraneniam.

Zlepšuje imunitný systém - pri horúčke stúpa telesná teplota a telo sa tak bráni vírusom. Pri používaní infrasauny sa telo lepšie bráni vďaka vyvolanie "umelé horúčky". Najnovšie štúdie dokázali, že prechladnutie a chrípkové ochorenia sú najlepšie vyliečená práve použitím infračerveného tepla v jej začiatkoch.

Pasívny kardiovaskulárny tréning - hlbokým preniknutím infračervených lúčov pod pokožku dochádza nielen k prehriatiu kože, ale tiež svalových tkanív a vnútorných orgánov. Telo na túto stimuláciu reaguje zvýšením srdcového objemu a rytmu a táto prínosná srdcová záťaž vedie k tréningu a zlepšeniu kondície kardiovaskulárneho systému.
Posilnenie krvného obehu - Pri hĺbkovom prehrievaní telo začne vylučovať pot, aby sa ochladilo. Tým sa zvýši činnosť srdca a zrýchli cirkulácia krvi, čo prispieva k posilneniu a stabilizáciu krvného obehu. Prevádzkové náklady sú u infrasauny neporovnateľne nižšie ako u klasickej sauny. Náklady na energiu sa pohybujú na každý váš pobyt v saune okolo 8 Kč. (0,32 EUR)

5 hlavných liečivých účinkov infrasaunování
1. Znižuje tuhosť kĺbov a pomáha liečiť zranené kĺby. Infrasauna pomáha reumatikom. Pobyt v infrasaune navyše urýchľuje liečbu poranených kĺbov.
2. Odstraňuje cholesterol a znižuje hladinu cukru v krvi. V infrasaune vypotíte 80 až 85% vody. Vo zvyšných 15 až 20% vypotíte tuk, cholesterol alebo napríklad ťažké kovy a kyseliny.
3. Pomáha pri kardiovaskulárnych ochoreniach. Infražiarenie zlepšuje prekrvenie a pomáha tak znižovať tlak u pacientov, ktorí majú problémy s vysokým tlakom. Pravidelné saunovanie v infrasaune navyše posilňuje celý kardiovaskulárny systém.
4. Posilňuje imunitný systém a odstraňuje toxické látky. Potením z tela dostanete škodlivé látky, ktoré telo vylúčilo z krvi a uložilo v tukovej vrstve. Navyše je dokázané, že pri pobyte v infrasaune vypotíte 2x až 3x viac škodlivých látok než v klasickej fínskej saune. Teplo v infrasaune navyše pomáha aj vašej obranyschopnosti. Zvýšenie teploty organizmu totiž usmrcuje vírusy, alebo aspoň zastavuje ich množenie. Preto je infrasaunování výbornou prevenciou treba proti chrípke.

5. Pomáha chudnúť. Vďaka tomu, že sa v infrasaune zapotíte, zbavíte sa aj hŕbu kilokalórií. Bežne v nej vypotíte 300 kilokalórií. A ak sa budete v infrasaune vyhrievať pravidelne, môžete za jednu polhodinu vypotiť aj 600 až 800 kilokalórií.

Technické parametre:

Počet osôb: 2
Výkon: 1880 W / podlahové karbónové kúrenie
Osvetlenie: Vnútorné LED
Rampa: LED osvetlenie
Rádio: AM / FM / MP3 / USB / SD / Bluetooth
Príprava pre MP5: ÁNO
Digitálny ovládací panel: ÁNO vnitří i vonkajšia
Vykurovacie telesá: 1x karbónová, 5x keremická
Podlahové kúrenie: ÁNO
Vlnová dĺžka: 5,6-15 mikrometrov
Polička na nápoje: ÁNO 2x
Teplotný senzor: ÁNO
Drevo: kanadský jedľovec
Ionizátor: ÁNO (citrónová esencie)
Dvere: tvrdené bezpečnostné sklo
Šírka vonkajšia: 1200 mm
Výška vonkajšia: 1900 mm
Dĺžka vonkajšia: 1150 mm
Hmotnosť: 128 kg