Benzínová kosačka WEIBANG WB 537 SCM je určená pre stredne veľké až veľké trávnaté plochy. Kosačka je určená predovšetkým pre domáce i profesionálne mulčovanie s pojezdom. Kosačka WEIBANG WB 537 SCM vyniká špeciálne tvarovaným pevným a masívnym ocelovým šasi a je tiež vybavená variabilným pojezdem pri otáčkame motora. Výhoda veľkého silného motora o výkonoch 7 HP a špeciálne tvarovaného silného mulčovacieho noža vám perfektne znižuje nízku i stredne vysokú trávu.
 
Pogumované sandvičové kolesá sú uložené v dvojstranných kuličkových ložiskách, centrálne nastavenie výšky sečení je u tejto značky samozrejmosťou. Veľkým nadstandardom u tejto kosačky je špeciálny PROFI motorový hriadeľ ochrany, ktorý je schopný zabrániť poškodeniu celého motora. Táto funkcia môže eliminovať škody na kosačke spôsobené nárazom nože do prekážky. Ďalej je táto kosačka vybavená pevnými zadnými kolesami a sklopnou rukoväťou pre ľahké uskladnenie a prepravu.
 
Ďalším veľkým unikátom je motor, ktorý patrí medzi najlepšie a najsilnejšie spoločnosti WEIBANG v tejto triede. Jedná sa o profesionálny veľmi silný motorový rozvod OHV o výkon 7 HP a vysokým krútiacim momentom 10,5 Nm - 193 ccm. Ďalším profesionálnym prvkom, ktorému má kosačka disponuje je masívna kovová prevodovka s garantovanou dlhou životnosťou.
 
Novinkou sekačky je funkcia tzv. "CHYTRÉ ŘEŠENÍ", je ľahko čistiteľný, je možné ho očistiť, servírovať a postaviť na zadné špeciálne šachty, čím sa ľahko dostanete k podvozku, uloženiu náprav a prevodovke. Ergonomicky upravené madla sa dajú variabilne nastaviť do akejkoľvek výšky za pomoci profesionálnych masívnych celokovových rýchloupínacích zariadení.
 
Technické parametry:
Vlastní pojezd: ANO
Motor: WEIBANG 7 HP
Model motora: 1P70FA-OHV 10,5 Nm - 196 ccm
Ovládání otáček motoru: ANO
Začiatok: ruční
Šířka sečení: 530 mm
Prevodovka: kovová
Centrálne nastavenie výšky: ANO, 20 - 75 mm
PROFI ochrana hridele: ANO
Mulčování: ANO
Kuličková ložiska: ANO
Koleso: 205/220 mm
Antivibrace: ANO
Rychlost pojezdu: variabilná daná motorom 3,0-4,4 km / hod.
Podvozek: Kvalitní oceľ
Funkcia "Chytré riešenie": ANO
Kovové rychloupínáky madla: ANO
Hmotnosť: 45 kg

 

Sekačku lze také velmi dobře uskladnit, snadně vyměnit nůž a také sekačku po práci vyčistit. Velmi snadná je také výměna nože a servisování. Sekačku lze otočit a postavit, tímto se velice snadno dostanete na spodní část žacího ústrojí, uložení náprav a převodovku.