Benzínová kosačka WEIBANG WB 466 SCM je určená na stredne veľké trávnaté plochy. Kosačka je určená predovšetkým pre domáce i profesionálne mulčovanie s pojezdom. Sekačka vyniká špeciálne tvarovaným pevným a masívnym ocelovým šasim a je vybavená aj variabilným chodom pri otáčkame motora. Výhoda silného motora o výkonu 6 HP a špeciálne tvarovaného silného mulčovacieho noža Vám dokáže perfektne postriekať nízku i stredne vysokú trávu.

Pogumované sandvičové kolesá sú uložené v dvojstranných kuličkových ložiskách, centrálne nastavenie výšky sečení je u tejto značky samozrejmosťou. Veľkým nadstandardom u tohto sekačky je špeciálny PROFI ochrana hriadeľ motoru, ktorý je schopný zabrániť poškodeniu celého motora. Táto funkcia môže eliminovať škody na sekačke spôsobené nárazom nože do prekážky. Ďalej je táto kosačka vybavená pevnými zadnými kolesami a sklopnou rukoväťou pre ľahké uskladnenie a prepravu.
 
Ďalším veľkým unikátom je motor, ktorý patrí medzi silné motory, ktoré WEIBANG ponúka v tejto triede. Jedná sa o silný motorový rozvod OHV o výkon 6 HP s vysokým krútiacim momentom 8,9 Nm - 159 ccm. Ďalším profesionálnym prvkom, ktorému má kosačka disponuje je masívna kovová prevodovka s garantovanou dlhou životnosťou.
 
Novinkou kosačky je funkcia tzv. "CHYTRÉ ŘEŠENÍ", je ľahko čistiteľný, je možné ho očistiť, servírovať a postaviť na zadné špeciálne šachty, čím sa ľahko dostanete k podvozku, uloženiu náprav a prevodovke. Ergonomicky upravené madla sa dajú variabilne nastaviť do akejkoľvek výšky za pomoci profesionálnych masívnych celokovových rýchloupínacích zariadení.
 
Technické parametry:
Vlastní pojezd: ANO
Motor: WEIBANG 6 HP
Model motora: 1P65FA-OHV 8,9 Nm - 159 ccm
Ovládání otáček motoru: ANO
Začiatok: ruční
Šířka sečení: 46 mm
Prevodovka: kovová
Centrálne nastavenie výšky: ANO, 20 - 75 mm
PROFI ochrana hridele: ANO
Mulčování: ANO
Kuličková ložiska: ANO
Koleso: 205/220 mm
Antivibrace: ANO
Rychlost pojezdu: variabilná daná motorom 3,0-4,4 km / hod.
Podvozek: Kvalitní oceľ
Funkcia "Chytré riešenie": ANO
Kovové rychloupínáky madla: ANO
Hmotnosť: 39 kg

 

Sekačku lze také velmi dobře uskladnit, snadně vyměnit nůž a také sekačku po práci vyčistit. Velmi snadná je také výměna nože a servisování. Sekačku lze otočit a postavit, tímto se velice snadno dostanete na spodní část žacího ústrojí, uložení náprav a převodovku.