Záhradná benzínová kosačka VeGA 495 ŠxH s variabilným pojazdom. Kosačka vyniká vo vyššej strednej triede kosačiek svojím kvalitným spracovaním, výbavou a rovnako tak aj dizajnom. Motorová kosačka VeGA 495 ŠxH je univerzálny kosačka s vysokou kapacitou kosenia a je určená na stredne veľké trávnaté plochy.

Záhradná kosačka je vybavená robustným oceľovým skeletom so záberom kosenia 48 cm. Motorová kosačka je poháňaná štvortaktným motorom VeGA OHV s výkonom 5 Hp. Veľkou prednosťou tejto kosačky je variabilnosť použitia 6 in 1, čo znamená, že kosačka vie zbierať pokosenú trávu do koša, mulčuje, a alebo môže vyhadzovať trávu bočným deflektorom i zadným deflektorom von. Tieto posledné funkcie sa používajú prevažne na prerastenú trávu.


Ďalšou prednosťou je možnosť variabilný zmeny rýchlosti sekačky vďaka ktorej môžete pohodlne nastaviť rýchlosť kosenia podľa aktuálnych sekacích podmienok. Rýchlosť motorovej kosačky je možné regulovať v rozmedzí 3 - 4 km/hod. Tento podobný systém bol testovaný v roku 2012 pre časopis Recepty prima nápadov. Systém sa osvěčil pri kosení trávy za nízke rýchlosti jazdy, kedy sa zároveň merala aj hlučnosť. Hlučnosť pri nízkych otáčkach 2700 ot/min a rýchlosti 3 km/hod bola 74 dB čo bola suverénne najnižšia hodnota z testovaných strojov. Pri štandardnej rýchlosti 4 km/hod a otáčkach 3090 ot/min si kosačka bez problému poradila s akoukoľvek prerastenú trávou. Kosačka pri týchto testoch vždy naplnila Vrchný kôš. Veľké zadné pojazdové kolesá i predné kolesá sú uložené v oboustraných guličkových ložiskách, centrálne nastavenie výšky kosenia je u značky VeGA samozrejmosťou.

Technické parametre:

Vlastné pojazd: ÁNO
Typ motora: 5 PS, 4-takt OHV VeGA, 139 ccm
Štartovanie: Ručné, ťahacie štartér
Max. výkon motora *: 3600 rpm, 5 PS
Výkon motora **: 3060 rpm, 4 PS
Objem nádrže: 1,5 l
Nastavenie výšky: 25-80 mm, centrálny
Šírka kosenia: 480 mm
Objem koša: 70 l
Podvozok: Kvalitná oceľ
Guličkové ložiská: ÁNO
Mulčovanie: ÁNO
Vyhadzovanie bokom: ÁNO
Zadné vyhadzovanie: ÁNO
Rýchlosť pohybu: Variabilné daná motorom 3.0 - 4,0 km/h
Veľkosť kolies: predné/zadné 180/255 mm
Hmotnosť: 35 kg

 

Kosačku možno tiež veľmi dobre uskladniť, ľahko vymeniť nôž a tiež kosačku po práci vyčistiť. Veľmi jednoduchá je taktiež výmena noža a servisovanie. Kosačku možno otočiť a postaviť, týmto sa veľmi ľahko dostanete na spodnú časť žacieho ústrojenstva, uloženie náprav a prevodovku.