Stojanová vŕtačka Scheppach DP 18 VARIO je nadštandardne vybavený model stojanové vŕtačky vhodný hlavne pre náročných domácich majstrov, remeselníkov, do menších dielní ap.

Vybrať si tú správnu rýchlosť pre zvolený druh materiálu je u tohto stroja hračka. Jednoduchým pohybom páky na ľavej strane stroja si meníte plynulo rýchlosť vŕtania. Tú Vám navyše indikuje digitálny display na čele stroja. Môžete tak bez obáv vŕtať do kovov, plastu alebo mäkkého i tvrdého dreva.

Ďalšími prvkami, ktoré uľahčujú a spríjemňujú ovládanie vŕtačky je krížový laser, ktorý umožní ľahkú orientáciu pri vŕtaní a urýchli prácu pri vŕtaní väčších sérií obrobkov. Ďalej je to svetlo, osvetľujúce pracovná časť plochy a výsuvné rozšírenie stolíka s roľný, ktoré sa hodí pri práci s dlhšími obrobkami.

Stroj má robustnú oceľovo-liatinovú konštrukciu, rýchloupínacie skľučovadlo 16 mm v štandarde a silný motor 550 W, ktorý si poradí s akýmkoľvek materiálom. Vŕtačku môžete za príplatok dovybaviť aj zverákom.

Stroj samozrejme spĺňa posledné požiadavky Európskej únie na bezpečnosť, ako je napr. Hlavný vypínač umiestnený na čele stroja, priehľadný kryt skľučovadla ap. Stroj je umiestnený na stabilnom podstavci s možnosťou pevného uchytenia skrutky k pracovnej doske alebo podlahe.

Podmienky predĺženej záruky nájdete tu .

Technické parametre:

Typ motora 230V, 50Hz
Príkon (W) 550
Otáčky (ot/min) 440 - 2580
Rozmer stola (mm) 240 x 240
Rozsah natočenia stola (°) -45/0/45
skľučovadlo rýchloupínacie, 16mm
Vzdialenosť skľučovadlo-stôl (mm) 325
Vzdialenosť skľučovadlo-základňa (mm) 495
Hmotnosť (Kg): 38.50
Rozmery (cm): 54 x 39 x 95