Kolísková píla Scheppach HS 510 je moderný a hlavne bezpečná varianta obľúbených cirkulárek. Umožňuje veľmi rýchlu prácu v pohodlnej, vzpriamenej polohe. Jej obsluha je úplne jednoduchá. Vložíte guľatinu, polokulatinu alebo doska do podávača, ktorý uchopíte pomocou širokého madla a ľahkým prítlakom proti pílovému kotúču drevo odrežete. Vďaka pružinovému systému sa podávač (kolíska) automaticky vráti do východiskovej polohy. Drevo posuniete a proces opakujete. Ide to veľmi rýchlo. Ruky sú po celú dobu mimo dosahu pílového kotúča. Pre rezanie jednotných dĺžok polien možno využiť polohovateľnou zarážku. Tvar a špeciálne výstupky na kolíske neumožňujú pretáčaniu polien pri rezaní a tvar taktiež prispieva k veľkému prerezu guľatiny 170 mm.

Srdcom píly je kvalitný TCT pílový kotúč so zubami z tvrdokovu as optimálnym tvarom pre hladké rezanie. Má veľmi bohato dimenzované uloženie bez vôle, čo je základný predpoklad dlhej životnosti celého ústrojenstva. kotúč je

vybavený účinnou brzdou, ktorá ho dokáže veľmi rýchlo zastaviť. Píla má pevná transportné kolesá, je kompaktný a nezaberie veľa miesta, jej konštrukcia je však veľmi robustný, odolná proti preklopeniu a čiastočne vychádza z dizajnu profesionálnych píl Scheppach. Zvárané oceľové profily, ošetrené kvalitným práškovým lakovaním, sú veľmi stabilné v krute a celá píla je dimenzovaná na dlhý, bezstarostný prevádzku.

Podmienky predĺženej záruky nájdete tu .

Technické parametre:
Typ motora: 230 V/50 Hz
Výkon (W): 2600
Otáčky (ot/min): 2800
Brzda kotúča: Áno
Priemer kotúča (mm :) 500
Vnútorný priemer kotúča (mm): 30
Počet zubov kotúča (z): 40
Bezpečnostný spínač: Ano
Priemer polena (cm): 17
Predĺženie kolísky: Áno
Dĺžkový doraz: Áno
Hmotnosť (Kg): 67.00
Rozmery (cm): 79 x 74 x 96
Rozmery balenia (cm): 114 x 70 x 114.4