KITin- 170 TIG LA - 10 -170A - Jsou profesionální invertorové svařovací stroje třetí generace konstruovány s využitím IGBT technologie s rychlou mikroprocesorovou regulací - FAST CONTROL. Stroje se vyznačují vysokými zatěžovateli (125 A na 100%) a výkonem, nízkou spotřebou el. energie, vynikajícími svařovacími vlastnostmi, jsou lehké, malých rozměrů a hlavně spolehlivé. Řídící elektronika je vyráběna SMD technologií.

Tyto stroje jsou určeny do provozů, kde je kladen důraz na maximální užitnou hodnotu a vysoký výkon za příznivou cenu. Stroje jsou vybaveny mikroprocesorovým řízením a displejem zobrazujícím nastavené hodnoty.

Vybavenie:
Prehľadný displej zobrazujúci nastavené hodnoty
Jednoduchá a prehľadná grafika s veľkými tlačidlami

MMA:
Funkcia HOT START
Funkcia ARC FORCE
Funkcia ANTI STICK - pri skrate zváracej elektródy automaticky klesne prúd na hodnotu 10 A
V.R.D. bezpečnostný systém MMA

TIG LA:
Funkcia TIG LA - kľudovom stave je na výstupných konektoroch 12V - invertor je vo vypnutom stave. Pri dotyku wolfrámovou elektródou sa invertor automaticky zapne.
TIG PULS zváranie - pre zváranie tenkých materiálov
TIG DOWN SLOPE - vyplnenie krátera
TIG koncový prúd

Zváranie metódou MMA
Perfektné zapálenie zváracieho oblúku zabezpečuje funkcia HOT START ktorá je jednoducho nastaviteľná v dvoch úrovniach. HOT START - "štartovací prúd" je možné nastaviť v rozmedzí 0 (vypnuté) až na hodnotu o 70% vyššia než je nastavený zvárací prúd. Ďalej je možné nastaviť dĺžku trvania HOT štart v závislosti od podmienok zvárania. Bezchybné zapálenie oblúka podporuje napätie na prázdno 85V.
Stroje KITin TIG LA sú štandardne vybavené bezpečnostnou funkciou V.R.D. (Voltage Reduce Device). Funkcia sa dá jednoduchým spôsobom zapnúť a následne vypnúť čo je signalizované symbolmi na displeji. V.R.D. ponúka zvýšenú bezpečnosť pri práci a manipulácii so zapnutým strojom. V.R.D automaticky znižuje napätie na prázdno na bezpečnú hodnotu 15V po dobu kedy obsluha nezvára. Akonáhle sa zvárač dotkne elektródou zváraného materiálu, napätie sa okamžite zvýši na hodnotu 85V na prázdno (po dobu 5 sek.) A spustí sa funkcia HOT START, čím je zaistený bezproblémový štart.

Zváranie metódou TIG
Stroje sú vybavené precíznym dotykovým zapaľovaním oblúku TIG LA. LA zaisťuje bezpečný štart v TIG a veľmi nízke opotrebenie volfrámové elektródy pri štarte. Elektronika umožňuje nastavenie funkcie DOWN SLOPE - vyplnenie kráteru na konci zváracieho procesu a nastavenie pulzácie v rozsahu až do 500 Hz pre zváranie veľmi tenkých nerezových a ďalších materiálov. Pre precízne zakončenie zváracieho procesu je možné nastaviť koncový prúd.
Aktivácia zakončenia zváracieho procesu sa vykonáva jednoduchým oddialením a následným priblížením volfrámové elektródy. Zvárací oblúk znižuje po nastavenú dobu (0-5 sec.) Intenzitu až do úplného vypnutia - "vyplnenie kráteru".
Takto vybavené stroje KITin TIG LA s jednoduchým ovládaním a nastavovaním parametrov sú všestranne použiteľné takmer vo všetkých aplikáciách zvárania MMA a TIG / WIG.

Mikroprocesorové riadenie umožňuje:
V MMA metóde:
Nastavenie funkcie HOT START -% navýšenie prúdu, popr. vypnutie funkcie
Nastavenie času dobehu funkcie HOT START
Zapnutie a vypnutie bezpečnostné funkcie V.R.D.
Nastavenie zváracieho prúdu

V TIG metóde:
Zapnutie funkcie PULS a jej nastavenie v rozsahu frekvencie 0,5 - 500 Hz
Zapnutie funkcie as dobehu zváracieho prúdu - DOWN SLOPE a jej nastavenie v rozsahu 0,1 - 5 sek.
Nastavenie koncového zváracieho prúdu od 10 A
Nastavenie zváracieho prúdu
Priblíženie volfrámové elektródy k zváranému materiálu
Dotyk volfrámové elektródy zváraného materiálu
Oddialenie volfrámové elektródy a zapálenie zváracieho oblúku pomocou LA - veľmi nízke opotrebenie volfrámové elektródy dotykom

Zvárací proces
Zakončenie zváracieho procesu a aktivácia DOWN SLOPE (vyplnenie kráteru) sa prevádza oddialením volfrámové elektródy na cca 8-10 mm od zváraného materiálu Opätovné priblíženie - zvárací prúd sa znižuje po nastavenú dobu (0 až 5 sek.) Na nastavenú hodnotu koncového prúdu (napr. 10A) - vyplnenie kráteru Zakončenie zváracieho procesu. Digitálne riadenie automaticky vypne zvárací proces


Technické údaje:

 

Objednávacie číslo

50466/50553

Vstupné napätie 50/60 Hz

1x230 V

Istenie

20 A

Rozsah zváracieho prúdu

10-170 A

Zaťažovateľ 100%

125 A

Zaťažovateľ 60%

140 A

Zaťaženie pri max. I

25%

Napätie na prázdno

88 V

Kryie

IP 23 S

Rychlospojka 10-25

Rozmery DxŠxV

310 x 143 x 220 mm

Hmotnosť

5,9 kg

Set obsahuje:
  • 1x KITin 170 TIG LA
  • 1x Samostmievacie zváracie kukla KWX73