Záhradná technika a čo všetko do nej patrí?

Záhrada môže byť oázou pokoja a relaxácie , ale jej starostlivosť vyžaduje správne náradie a techniku. Pokiaľ chcete, aby vaša záhrada kvitla, je dobré mať k dispozícii správnu záhradnú techniku. V našom sortimente nájdete všetko, čo potrebujete na to, aby záhradkárčenie bolo jednoduchšie a príjemnejšie. Ale aké nástroje a zariadenia na to môžete využiť?

Starostlivosť o trávnik: Trávnik je často centrálnym prvkom záhrady, a preto je dôležité ho udržovať v dobrej kondícii. K dispozícii máme kosačky na trávu rôznych typov - akumulátorové pre menšie plochy bez nutnosti ťahať kábel, benzínové pre väčší výkon a elektrické pre tichú prevádzku. Na precízne pokosenie na ťažko dostupných miestach odporúčame strunové kosačky alebo krovinorezy. A pre tých z vás, ktorí majú rozľahlý trávnik, ponúkame záhradné traktory, s ktorými bude každé kosenie skutočnou radosťou.

Zdravý trávnik: Aby váš trávnik bol skutočne zdravý, je dobré ho raz za rok prevzdušniť vertikutátorom. Tento nástroj pomáha bojovať proti machu a podporuje rast silných koreňov trávy. Pokiaľ vašu záhradu ohrozuje mach či burinu, je tu pre vás postrekovač. Stačí zmiešať vhodnú chémiu a vaša záhrada bude opäť bez buriny.

krovinorez

Stromy a kríky : Starostlivosť o dreviny je tiež dôležitá. Na orezávanie ponúkame motorové píly, vhodné aj na väčšie zásahy. Na drobnejšie práce je tu ručná pílka. Ak potrebujete spracovať vetvy, naše drviče vetiev a záhradného odpadu vám v tom rady pomôžu.

stromy a kere

Drevo na kúrenie: Pre tých, ktorí sa rozhodli pripraviť vlastné palivové drevo, máme v ponuke štiepačky na drevo, ktoré rozdeľujú drevo podľa vašich potrieb – vertikálne či horizontálne.

stipac na drevo

Rôzne ročné obdobia : Každé ročné obdobie prináša svoje výzvy. Na jeseň je tu pre vás záhradný vysávač alebo fúkač na lístie. V zime môžete oceniť snehovú frézu a na jar je ideálny čas postaviť záhradný skleník na pestovanie vlastnej zeleniny.

Relaxácia a zábava: Záhrada ale nie je len o práci. U nás nájdete aj grily na letné večery s priateľmi, záhradný nábytok na oddych a sauny, špeciálne infrasauny, na relaxáciu po náročnom dni.

zahradni grill

Našim cieľom je ponúknuť vám kompletné riešenie pre vašu záhradu. Ak máte akékoľvek otázky, sme tu pre vás. Radi vám poradíme pri výbere a nákupe.

Všetok sortiment zo Záhradnej techniky nájdete tu.

Dátum: 24. 10. 2023
Autor: Simon Križiak