Originálne zvárací horák ABICOR BINZEL série MB EVO.

Typový rad horákov MB EVO predstavuje novú koncepciu horákov, ktorá razí v ich dizajnovom aj funkčnom riešení úplne nové cesty. Zvárací horák tu tvoria spolu s rukou zvárača jeden silný celok. Jedinečná ergonómia, ktorá je súhrou tvaru rukoväte, umiestnenie i tvaru tlačidiel a konštrukčného riešenia guľového kĺbu, poskytuje zvárači dostatok citu pre prebiehajúci zvárací proces a tým aj najlepšie výsledky zváracích operácií.

 

MIG/MAG Zváracie horáky MB EVO, vzduchom chladené majú rukoväť v pravom 2-komponentným robustným a ergonomickom prevedení, ktorá je do plochého tvaru a optimálnu polohu tlačidiel pre precízne a spoľahlivé ovládanie. Špeciálna geometria vnútorného priestoru je navrhnutá pre "studenú" rukoväť a najvyššiu mieru mechanického namáhania. Tieto horáky majú osvedčený "MB" koncept spotrebných dielov pre dosiahnutie dlhej životnosti. Robustný a optimálne dimenzovaná centrálna prípojka.

 

Technické parametre:

Dĺžka: 5 m

Spôsob chladenia: plynom

Zaťažovateľ: 60%

Zaťaženie CO2: 150 A

Zaťaženie zmiešaný plyn M21 podľa DIN EN ISO 14175 *: 150 A

Priemer drôtu: 0,6 - 1,0 mm

Pripojenie: EURO koncovka

 

* K testu použitý zvárací zdroj so štandardnou VDE volt / amp charakteristikou (U = 14 + 0.05xl). V prípade zvárania pulzným oblúkom redukujte výkon o 35%.