Trávna benzínová kosačka Weibang WB 536 SBV 6in1 sa 4 rýchlostné variátorovú prevodovkou je určená na stredne veľké až veľké trávnaté plochy. Jej neskutočná výbava, dizajn a kvalitné spracovanie z nej robia doslova perlu v tejto stredne vyššej triede trávnych kosačiek s pojazdom. Kosačka Weibang WB 536 SBV 6in1 vyniká špeciálnym pevným a masívnym oceľovým šasi.

Veľkou prednosťou tejto kosačky je variabilnosť použitia funkcií 6 in 1, čo znamená, že kosačka vie zbierať pokosenú trávu do koša, mulčuje, vyhadzuje trávu bokom, zadným deflektorom a má variabilný pojazd daný 4 rýchlostné variátorovú prevodovkou. Výhoda silného motora s výkonom 6 HP a nože s veľkými lopatami Vám perfektne zoberie aj prerastenú mokrú trávu. Pogumované sendvičová kolesá sú uložené v obojstranných guličkových ložiskách, centrálne nastavenie výšky kosenia je u tejto značky samozrejmosťou.

Veľkým nadštandardom u tejto kosačky je použitá špeciálna trecia spojka na noži kosačky pod unášačom, ktorá je schopná preklzu nože pri narazenie do pevnej prekážky. Táto funkcia môže eliminovať škody na kosačke spôsobené nárazom noža do prekážky. Ergonomická rukoväť s ovládacími prvkami otáčok motora a špeciálne povlak na obvode zberného koša, ktorý stimuluje prúd vzduchu, aby sa neprášilo na obsluhu.

Ďalej je táto kosačka vybavená pevnými zadnými kolesami a sklopnou rukoväťou pre ľahké uskladnenie a prepravu. Masívny žacie nôž s mohutnými vyhadzovacím "lopatami - tzv. BIG BLADE" a veľký kôš spolu so zaujímavou cenou robia z tejto kosačky kvalitného pomocníka s bojom proti zelenému živlu. Ďalším veľkým plusom je osvedčený americký motor B & S, jedná sa o silný motor s výkonom 6 HP a vysokým krútiacim momentom 9,2 Nm - 190 ccm.

Ďalšie profesionálne prvok, ktorým kosačka disponuje je masívna kovová variabilný variátorové prevodovka s garantovanou dlhou životnosťou. Novinkou kosačky je funkcia tzv. "CHYTRÉ RIEŠENIE", kosačku možno pre ekonomické uskladnenie, jednoduché čistenie, servisovanie otočiť a postaviť na zadné špeciálnej pätky šasi, týmto sa ľahko dostanete na spodnú časť žacieho ústrojenstva, uloženie náprav a prevodovku. Ergonomicky upravená madla sa dajú variabilne nastaviť do akejkoľvek výšky za pomocou profesionálnych masívnych celokovových rýchloupinákov.

Novinkou je tiež špeciálny metalický komaxitový nástrek s kladivkovou úpravou (3 vrstvy nástreku), ktorý výrazne umocňuje luxusný vzhľad a eleganciu.

Technické parametre:

Vlastné pojazd: ÁNO
Motor: Briggs & Stratton 6 HP
Model motora: 675 EX, 9.2 Nm - 190 ccm
Ovládanie otáčok motora: ÁNO
Štartovanie: ručné
Šírka kosenia: 530 mm
Prevodovka: kovová
Centrálne nastavenie výšky: ÁNO, 20-75 mm
Trecia spojka noža: ÁNO
Mulčovanie: ÁNO
Vyhadzovanie do boku: ÁNO
Guličkové ložiská: ÁNO
Kolesá: 205/220 mm
Antivibrácie: ÁNO
Objem koša: 70l
Rýchlosť pojazdu: variabilná daná variátorom 3,0-4,4 km / hod.
Podvozok: Kvalitná oceľ
Funkcia "Inteligentné riešenie": ÁNO
Kovové rýchloupínačmi madla: ÁNO
Rozmery výrobku: 1050 x 620 x 520 mm
Hmotnosť: 45 kg

 

Sekačku lze také velmi dobře uskladnit, snadně vyměnit nůž a také sekačku po práci vyčistit. Velmi snadná je také výměna nože a servisování. Sekačku lze otočit a postavit, tímto se velice snadno dostanete na spodní část žacího ústrojí, uložení náprav a převodovku.