Aku kosačka spája výhody elektrických kosačiek - nízky hluk, jednoduchosť obsluhy a údržby so slobodou pohybu benzínových kosačiek. Kosačka je poháňaná najmodernejším "brushless" motorom. Tento nový typ motora má vyššiu životnosť, je výkonnejší a má menšiu spotrebu el. Energie ako klasické motory s uhlíkovými kefami.

Zdrojom energie je kvalitné batérie Li-ion 40V s kapacitou 2500mAh a v pribalenej rýchlonabíjačke ju nabijete asi za 1 hodinu. Kosačka je vybavená elektronikou, ktorá dovoľuje použiť jednu alebo dve batérie súčasne. Pri pravidelnom kosenie trávnika môže kosačka pokosiť až 500m2 s jednou plne nabitou batériou. Táto rozloha môže byť ovplyvnená výškou a kvalitou posekaného trávneho porastu.

Výšku kosenia je možné upraviť v rozsahu 25-75mm. Kosačka je vybavená dvojitým bezpečnostným istením - spúšť kosačky je istená bezpečnostným tlačidlom a vedľa batérie je špeciálny bezpečnostný kľúč, bez ktorého nemožno kosačku spustiť. Pokiaľ ho vytiahnete a vezmete si ho so sebou, nemôžu napríklad deti spustiť kosačku a zraniť sa. Kosačka je vyrobená z kvalitných materiálov, ktoré zaisťujú dlhú životnosť. Hlavné namáhané súčasti napr. Bubon kosačky sú kovové.

Masívne kolesá sú potiahnuté gumou pre tichú jazdu na tvrdých povrchoch. Kôš na trávu je vyrobený čiastočne z plátna, ktoré dovoľuje zmenšiť rozmer koša pri skladovaní. Vďaka použitiu elektrického pohonu je kosačka, okrem občasného premazanie, prakticky bezúdržbová. Vďaka použitému Li-ion akumulátora je možné ho kedykoľvek dobíjať bez toho, aby sa tým znižovala jeho kapacita. Li-ion akumulátor stráca energiu vplyvom samovybíjania veľmi pomaly a vydržia dlho nabitý.

Technické parametre:
batérie: 40V Li-ion
kapacita batérie: 2500mAh
otáčky: 3100 / min
záber kosenia: 38cm
výška sekania: 25-35-45-55-65-75mm
doba chodu: 35min
nabíjania batérie cca: 1-1,5hod
pre trávnik: pravidelné kosenie až 500m2
objem koša: 40l
hmotnosť s batériou: 17kg